Miesięczny koszt niezbędnych leków dla Łukasza, zmagającego się z licznymi chorobami wieloletniego wolontariusza WOŚP i wzorowego ucznia szczecińskiego Gimnazjum nr 6, to blisko 3 tysiące złotych. Na taką terapię nie stać rodziny chłopca. Internauci właśnie ruszyli na pomoc. Każdy może przekazać pieniądze dla chorego Łukasza w internetowej zbiórce. Organizatorzy akcji dążą do zebrania takiej kwoty, która mogłaby pokryć koszty rocznego leczenia.

Łukasz Berezak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy WOŚP w całej Polsce, który mimo swojej choroby oddaje się niesieniu pomocy innym. Na co dzień, mimo przeciwności losu i pewnych ograniczeń, jest osobą uśmiechniętą i aktywnie spędzającą wolny czas. Z radością oddaje się nauce, lubi czytać kryminały, rysuje, uwielbia Lego Technics, gry komputerowe oraz spacerowanie z przyjaciółmi.

Potrzebne wsparcie - roczne całkowite koszty leczenia to prawie 45 tys. złotych

Łukasz choruje już od pierwszych miesięcy swojego życia, a wieloletnie leczenie sterydami spowodowało skutki uboczne w postaci kolejnych chorób, takich jak: zespół Cushinga, kamica nerkowa, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca prowadzące do utraty przytomności, bóle kostne, osteoporoza, a w konsekwencji złamania i pęknięcia kości.

Szczeciński bohater WOŚP jest pod stałą opieką lekarzy i swojej mamy, która zrezygnowała z pracy, by móc zająć się synem. Całą trzyosobową rodzinę utrzymuje tata Łukasza. Koszty leczenia chłopca są ogromne, a rodzice mają ograniczone zasoby, które są już mocno nadwyrężone. Stan zdrowia Łukasza wymaga stałej terapii, której nie można przerwać, dlatego każda przekazana suma ma ogromne znaczenie.

Akcja realizowana jest za pomocą platformy przeznaczonej do zbiórek internetowych - portalu POMAGAMY.IM i dostępna jest pod linkiem: www.pomagamy.im/BEREZAK2017