Przy ulicy Lubczyńskiej, na granicy Dąbia i Załomia, powstanie Panattoni Park Szczecin IV. Obiekt o powierzchni 40 tys. m2 pozwoli obsługiwać procesy z zakresu logistyki, e-commerce, magazynowania i lekkiej produkcji. Są już najemcy.

Będzie to jeden budynek, który zostanie zrealizowany w dwóch etapach. Pierwszy z nich ma być zakończony już w listopadzie. Powierzchnię wynajęły firmy z branży TSL (transport, spedycja, logistyka) i meblarskiej.

To jednak nie tylko nowoczesna przestrzeń przemysłowa. Pracownicy będą mieli dostęp do zielonych stref relaksu z ławkami z eco materiałów. Cała inwestycja otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie Exellent, świadczący o rozwiązaniach ograniczających zużycie wody i energii. Na terenie inwestycji pojawią się nowe nasadzenia drzew i krzewów. Zaplanowano też łąkę kwietną, na której staną domki dla bezkręgowców, owadów i ptaków.

„To tylko nasz kolejny krok w regionie, a nie kropka nad i”

Jak sama nazwa wskazuje, to już czwarte centrum logistyczne stawiane przez dewelopera Panattoni w Szczecinie. Największe powstało w miejscu dawnej fabryki kabli w Załomiu. To 8 budynków i ponad 220 tys. m kw powierzchni użytkowej. Panattoni Park Szczecin II funkcjonuje w Trzebuszu, między ulicą Cynkową a autostradą A6 (blisko 70 tys. m2). Panattoni Park Szczecin III (30 tys. m2) powstało natomiast też przy ul. Lubczyńskiej, czyli w pobliżu startującej właśnie budowy.

Panattoni będzie miało więc wkrótce w Szczecinie obiekty liczące łącznie ponad 350 tys. m2. – Rozwój szczecińskiego rynku powierzchni przemysłowych nie dziwi, patrząc na ogromny potencjał populacyjny (ponad 400 tys. mieszkańców) i lokalizacyjny miasta – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, managing director z Panattoni. – Wraz z rozwojem i nowymi inwestorami rośnie popyt na nowoczesną powierzchnię przemysłową, dlatego Panattoni Park Szczecin IV to tylko nasz kolejny krok w regionie, a nie kropka nad i.

Inwestycje również w Stargardzie, Kołbaskowie i Goleniowie

Na Pomorzu Zachodnim istnieją jeszcze dwa parki logistyczne Panattoni w Goleniowie, a kolejny powstaje w Stargardzie (3 budynki, 172 tys. m2). Są też inwestycje w formie BTS („build to suit”), zrealizowane przez tego dewelopera specjalnie dla konkretnych firm: Tedi (sieć handlu detalicznego) i Hydroline (producent siłowników hydraulicznych) w Stargardzie oraz Amazon (sprzedaż wysyłkowa) i Linde (wózki widłowe) w Kołbaskowie.