Nagraj krótki spot ekologiczny i wygraj atrakcyjne nagrody. Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie zaprasza uczniów szkół podstawowych z całego regionu do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Eko-Kadr”, który organizowany jest w ramach 16. Dąbskich Wieczorów Filmowych. „Naszym celem jest uwrażliwienie mieszkańców na problemy i wyzwania z ochroną środowiska” – tłumaczy Sylwia Witkowska.

 

To już trzecia edycja konkursu „Eko-kadr”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Zadanie polega na nakręceniu krótkiego spotu ekologicznego, w którym uczniowie opowiedzą, jak można dbać o środowisko.

„Naszym celem jest uwrażliwienie mieszkańców – zarówno tych młodszych, jak i starszych – na problemy i wyzwania związane z ochroną środowiska” – tłumaczy Sylwia Witkowska, komisarz konkursu. „Troska o czyste powietrze, wodę czy zasoby, to zadania, które stoją przed nami teraz. Nie chcemy więc czekać z uświadamianiem do dorosłości i już teraz oddajemy im głos. Już teraz pytamy – jak dbać o naszą wspólną planetę?”

Uczniowie mają do wyboru dwie kategorie tematyczne – „Moja woda” i „Czyste powietrze”. Każdy z uczestników może przygotować maksymalnie dwa filmy, po jednym z każdej kategorii. Spoty nie mogą przekroczyć 90 sekund, a czas na ich wysłanie mija 22 lipca 2022 roku.

Do wygrania są m.in. konsole Nintendo Switch, tablety, głośniki, smartwatche. Rozdanie nagród odbędzie się podczas 16. Dąbskich Wieczorów Filmowych. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na stronie wieczoryfilmowe.pl/konkurs-eko-kadr.

Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie, a finansowanie pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.