Już w nocy ze środy na czwartek rozpoczną się szczecińskie Juwenalia. W programie nie zabraknie oczywiście koncertów. W tym roku na juwenaliowej scenie wystąpią m.in.: Bajm, Krzysztof Zalewski, Łąki Łan, Nocny Kochanek. Dla naszych czytelników mamy bilety!

Święto szczecińskich studentów zainauguruje jedyny w Polsce juwenaliowy Bieg Nocny, który wystartuje minutę po północy w nocy ze środy na czwartek. Uczestnicy przebiegną trasę od Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego do Rektoratu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Dla najszybszych i najbardziej nietuzinkowo przebranych osób, organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia przygotowali atrakcyjne nagrody.

Od czwartkowego poranka (23 maja) studenci będą mogli uczestniczyć w Dniu Studenta na terenie osiedla akademickiego przy ul. Chopina oraz na terenie przyległym do akademika przy ul. Kordeckiego. To okazja do rozpalenia grilla, spotkania ze znajomymi przy muzyce granej na żywo oraz wygrania atrakcyjnych nagród podczas konkursów. Punktem kulminacyjnym studenckiej zabawy przy „Kordeckim” będą zawody w gotowaniu, czyli tradycyjne “Płonące Gary”. Po południu (około 17:00) studenci organizują paradę. Barwny korowód przejdzie spod „Kordeckiego” na pl. Armii Krajowej, gdzie żacy odbiorą z rąk prezydenta symboliczne klucze od miasta. Organizatorzy korowodu zachęcają studentów wszystkich uczelni do przygotowania transparentów nawiązujących do tradycji akademickich, a twórcy najlepszych i najbardziej kreatywnych zostaną nagrodzeni wejściówkami na czwartkowe koncerty zespołu Bajm i Łydki Grubasa. Te rozpoczną się o godz. 18:30 na Łasztowni.

Piątek (24 maja) ma być dniem relaksu i zbierania sił na kolejny koncertowy wieczór. Zaplanowano m.in. JuweCup, czyli turnieju piłki nożnej, który odbędzie się na orliku przy ul. Kołłątaja. Ponadto będzie można sprawdzić się w zawodach szachowych na placu Grunwaldzkim. Z kolei tych, którzy nie mają jeszcze swojej drugiej połówki organizatorzy zapraszają na Szybkie Randki w lokalu Tilt na Deptaku Bogusława. Dla fanów konsoli przygotowano turniej e-sportowy w Cybermachinie przy ul. Śląskiej 12. Wieczorem na juwenaliowej scenie zagrają: Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski oraz zespół Łąki Łan.

Sobota (25 maja) rozpocznie się od akcji „Idziemy na plażę”. W programie m.in. uwielbiana bitwa na balony z wodą. Start o 12:00 na Wyspie Grodzkiej. Przygotowano ponad 15 tysięcy balonów. Dodatkową atrakcją będzie pierwsze juwenaliowe Silent Disco. Z kolei na osoby spragnione aktywności fizycznej czekają zajęcia fitness z profesjonalnymi instruktorami oraz zumba. Do juwenaliowego harmonogramu wraca też bieg „Ćwierć mili na szpili”. Wieczorem koncerty, podczas których usłyszymy polskich raperów, m.in. Sokoła, Kękę, Żabsona, Kalego, Bedoesa, Jana Rapowanie.

Na niedzielę studenci zaplanowali Piknik Rodzinny na Wyspie Grodzkiej, na który zapraszają rodziny z dziećmi. Wieczorem odbędzie się natomiast projekcja pod chmurką.

Bilety na juwenaliowe koncerty w przedsprzedaży kosztują 10 zł dla studentów oraz 25 zł dla pozostałych chętnych. Wejściówki można nabyć m.in. na stronie bilety.fm.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na juwenaliowe koncerty. W sumie do rozdania mamy 3 podwójne bilety na każdy koncertowy dzień.

Co trzeba zrobić, by je zdobyć?

Dokończyć zdanie / wypowiedź: „Wybieram się na Juwenalia w Szczecinie, bo...” i przesłać odwiedź na adres konkurs@wszczecinie.pl. Prosimy też o informcję, na który koncert chcą się Państwo wybrać. Na maile czekamy do środy (22 maja 2019) do godz. 14:00.

Wygrają osoby, które zdaniem redakcji udzielą najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

CZWARTEK (23.05.2019 r.)

00.01 Bieg Nocny (Rektorat US - Rektorat ZUT)

Dzień Studenta

11.00-16.30 Uniwersytet Szczeciński (ul. Kordeckiego 15)

09.00-15.00 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ul. Chopina 55)

17.00 Korowód Studencki (ul. Kordeckiego 15 - Urząd Miasta)

18.00 Koncerty (Łasztownia) ❖ Łydka Grubasa, Bajm

PIĄTEK (24.05.2019 r.)

09.00-15.00 JuweCup - Turniej piłki nożnej (Orlik przy ul. Kołłątaja)

11.00-16.00 Szachy na Grunwaldzie (plac Grunwaldzki)

13.00-16.00 Szybkie Randki (Tilt ul. Bogusława X 7)

15.00-17.00 Turniej e-sport (Cybermachina ul. Śląska 12)

18.00 Koncerty (Łasztownia) ❖ Nocny Kochanek, Krzysztof Zalewski, Łąki Łan

SOBOTA (25.05.2019 r.)

12.00-17.00 Idziemy na plażę (Wyspa Grodzka)

12.30 Bitwa na balony

12.00-17.00 Silent Disco

15.00 Plażowe Grillowanie

12.00- 17.00 Gra Miejska (Wyspa Grodzka/Cały Szczecin)

18.00 Koncerty (Łasztownia) ❖ Sokół, Bedoes, Kękę, Żabson, Kali, Jan Rapowanie