Studio Musicalove to nowość na szczecińskiej mapie artystycznego nauczania. W ramach rekrutacji, jego twórcy zapraszają do udziału w jednym z trzech wrześniowych castingów. Zajęcia odbywać się będą w weekendy i połączą kilka dziedzin: taniec, śpiew i aktorstwo. Zwieńczeniem całorocznej pracy będzie wystawienie musicalu dla dużej publiczności.

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy interesują się choć jedną z trzech wspomnianych już dziedzin. Nie trzeba umieć wszystkiego, dla jury najważniejszy będzie potencjał kandydata. Studio Musicalove przewiduje zajęcia z podziałem na grupy wiekowe (dla dzieci od 7 lat wzwyż) oraz dla specjalnej „Grupy Przygotowawczej” dla maluchów w wieku 4-6 lat.

– Często dzieci, które uczą się śpiewu czy gry na instrumencie, wykazują również zainteresowanie np. tańcem – opowiada Pauline Lemańska, dyrektor artystyczna Studia Musicalove. – Postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym pod okiem profesjonalistów, nauczać będziemy tańca, śpiewu i aktorstwa, by rozwijać wszystkie zainteresowania jednocześnie. Wiemy, że dla niektórych dzieci i dorosłych będzie to prawdziwym spełnieniem marzeń.

Castingi odbędą się w sobotę, 15 września, od godziny 10:00 przy ulicy Mieszka I 62 oraz w następny weekend, 22 - 23 września, podczas targów Mama, Tata, Dziecko w Netto Arenie przy ul. Szafera 3-7. Po przesłaniu formularza dostępnego na stronie: https://studiomusicalove.pl/casting/, każdy zainteresowany zostanie poinformowany indywidualnie o dokładnej godzinie przesłuchań. Casting składać będzie się z dwóch części: przesłuchania indywidualnego i grupowego. Każdy uczestnik musi zaśpiewać a capella dowolną piosenkę w języku polskim oraz wyrecytować wiersz lub fragment prozy. W części grupowej zadaniem uczestników będzie wspólne wykonanie krótkiego układu choreograficznego, pokazanego przez instruktorkę tańca.

Wyjątkowa kadra oraz przystosowane sale z lustrami i pianinem

Podczas ok. 16 h zajęć w miesiącu zaplanowano zajęcia wokalne, taneczne oraz teatralne. Będą się one odbywać w specjalistycznie wyposażonych salach i pod okiem profesjonalistów, działających zawodowo i z wieloma sukcesami na koncie. Do kadry studia należą m.in. artyści ze Szczecina: Adrianna Janowska-Moniuszko - aktorka z Teatru Współczesnego oraz Olga Kuźmina – Pietkiewicz związana niegdyś z Operą na Zamku.

– Stawiamy na młodą, energiczną, ale również doświadczoną kadrę – mówi Pauline Lemańska. – Mamy pewność, że pod taką opieką, nasi uczniowie, przyswoją tajniki wielu dziedzin i przez 10 miesięcy pracy nad musicalem, dadzą z siebie jak najwięcej. Wierzymy, że im bardziej profesjonalne podejście, tym lepszy efekt nie tylko dla widzów, ale również dla samych aktorów.

Scenarzyści Studia Musicalove przygotują scenariusz dopasowany do ilości przyjętych osób, dlatego każdy może liczyć na wyjątkową rolę w musicalu. Przewidywane są również plenerowe przedpremierowe przedstawienia, promujące musical oraz ciekawe wyjazdy. W trakcie roku szkolnego nie będzie możliwości dołączenia na zajęcia.

Po więcej informacji, zapraszamy na stronę internetową: https://studiomusicalove.pl/.