Centrum Szczecina w końcu doczeka się przestrzeni, w której będzie można złapać oddech w scenerii pełnej zieleni. Już w sobotę debiut zaliczy wyjątkowe miejsce łączące kulturę, rozrywkę i gastronomię. Mowa o „Ogrodach Śródmieście”, które skrywają się na tyłach zabytkowej willi przy ulicy Wielkopolskiej 19.

 

„Ogrody Śródmieście” to inicjatywa dwóch miłośników Szczecina – przedsiębiorcy i wokalisty Tragarzy Przemysława Kazanieckiego oraz właściciela 17 Schodów Michała Łozińskiego. Panowie postanowili wykorzystać 2 tys. m kw. zielonej przestrzeni w samym centrum miasta i zaprojektować jako miejsce, w którym spotkają się kultura, rozrywka i gastronomia.

Każdy znajdzie coś dla siebie

I tak stara powozownia jest teraz boksem gastronomicznym, a pokoje hotelowe zabytkowej willi służą jako biura i pracownie dla szczecińskich artystów. Znajdziemy tutaj także bar o powierzchni 75 m kw., w którym serwowane będą wina, kraftowe piwa i koktajle.

– Chcemy promować kulturę picia wina wśród szczecinian, a ponadto pragniemy również kłaść duży akcent na ciekawe i smaczne koktajle – podkreśla Przemysław Kazaniecki.

Z „Ogrodów Śródmieście” nikt nie powinien wyjść głodny. Przestrzeń pod chmurką zajmą food trucki Pastrami Szczecin, Suszarni, Bistro Rybeczka Bułeczka, lodziarni Giovanni Volpe, Eintopf i 17 Schodów Cocktail Bar. To nie koniec kulinarnych atrakcji – we wnętrzach willi będzie restauracja a przed budynkiem swoje miejsce znalazła mobilna kawiarnia.

Dwudniowe świętowanie

Otwarcie „Ogrodów Śródmieście” nie potrwa jeden dzień, tylko cały najbliższy weekend (11-12.06). Świętowanie rozpocznie się już w sobotę z samego rana przy dźwiękach młodych adeptów sztuki, którzy kształcą się w Szkole Muzyki Modesto. Obecna będzie również Ciocia Fika, która najmłodszym przedstawi bohatera literackiego Edzia.

Natomiast sobotnie popołudnie to czas brazylijskich rytmów, w które wprowadzi Bloco Pomerania. O godz. 14 orkiestra rozpocznie przemarsz spod Pomniku Czynu Polaków prosto do „Ogrodów Śródmieście”, gdzie czekać będzie wystawa Akademii Sztuki „I na co to wszystko”.

O godz. 21 na swój koncert zapraszają Sandra Januszewska (mezzosopran) oraz harfista Michał Zator. Tuż po nich na scenie pojawi się DJ Red, który do „Ogrodów Śródmieście” wprowadzi imprezowy klimat.

Niedziela zapowiada się spokojnie, ale nie nudno! O godz. 11 Bartłomiej Orłowski rozpocznie warsztaty z gry na ukulele. Nie zabraknie także żonglerskich oraz cyrkowych pokazów. Wieczorem, o godz. 20, na ogrodowej scenie wystąpi zespół ÉxQuartet.

Przestrzeń dla wszystkich

Na co dzień również będzie się wiele działo. Część gastronomiczna ma służyć przede wszystkim rozrywce i relaksowi. W „Ogrodach Śródmieście” będzie można także poćwiczyć, posłuchać muzyki na żywo, a artyści będą mogli korzystać z przestrzeni coworkingowej.

– To miejsce ma wyróżniać się bardzo dużym związkiem z szeroko pojętą kulturą i sztuką – zaznacza P. Kazaniecki.

Dla gości udostępnione będzie także łącze światłowodowe, aby mogli pracować w przyjemnym, zielonym otoczeniu. „Ogrody Śródmieście” będą otwarte codziennie, od rana do wieczora.