Już za niecałe dwa tygodnie wielkie święto hip-hopu w Szczecinie. Do naszego miasta zjadą polskiego gwiazdy tego gatunku, w tym m.in. Quebonafide, którego występ w Netto Arenie będzie jedynym koncertem w tym roku w Szczecinie. Nie zabraknie też cieszącego się ogromną popularnością Palucha czy wyrazistego Sariusa, promującego swój najnowszy album. Dla naszych czytelników mamy bilety na to muzyczne widowisko.

Jak zaznaczają organizatorzy, takiego wydarzenia w Szczecinie nie było od lat. Hip-Hop Festiwal odbędzie się już w sobotę, 26 października. Na scenie Netto Areny wystąpi siedmiu raperów. Będą to: Quebonafide, Paluch, Sarius, Żabson, Kali, Słoń oraz Young Igi. Podczas kilkugodzinnej imprezy nie zabraknie też innych atrakcji związanych z kulturą hip-hopu.

Ceny biletów w zależności od miejsca wahają się od 49 do 129 zł. Link do biletów: http://bit.ly/biletywszczecinie

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2303974969625768

KONKURS:

Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne bilety na szczeciński Hip-Hop Festiwal. Zdobędą je osoby, które w dwóch zdaniach przekonają nas, że wejściówki powinny trafić właśnie do nich. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@wszczecinie.pl. Czekamy na nie do niedzieli, 20 października, do godz. 23:59. Z nadesłanych zgłoszeń redakcja wybierze te najciekawsze. Ze zwycięzcami skontaktujemy się drogą mailową i poinformujemy jak odebrać wygraną.

Na Hip-Hop Festiwal w Szczecinie usłyszymy:

Quebonafide, który występuje niezwykle rzadko, a szczeciński koncert będzie jedynym w 2019 roku w promieniu paruset kilometrów! Raper jest jedną z najbarwniejszych postaci w polskim rapie, a oprócz sukcesów solowych ma na koncie także kasowy projekt Taconafide stworzony z Taco Hemingway’em. Oprócz własnego festiwalu w Spodku to właśnie Szczecin wybrał na jedyny jesienią i prawdopodobnie ostatni koncert w tym roku.

Palucha, jednego z najpopularniejszych wykonawców w Polsce, którego album “Czerwony Dywan” pokrył się potrójną platyną. Wszystkie ostatnie koncerty tego artysty w Szczecinie były wyprzedane, z pewnością i tym razem do Netto Areny ściągnie rzesza fanów szefa B.O.R.

Sariusa, który przyjedzie na festiwal z premierą płyty “Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wyrazistych raperów, a różnorodna stylistyka z kilku jego wydawnictw gwarantuje ciekawy koncert.

Kalego, krakowskiego rapera związanego niegdyś z kolektywem Firma. W tym roku wydał album “Chudy Chłopak”, na którym częściowo powrócił do starych brzmień, a w tekstach oddał hołd korzeniom. Jest to jeden z najlepiej ocenianych tegorocznych krążków.

Żabsona. Raper przyjedzie do Szczecina tuż po premierze nowego albumu, który zapowiadają ostatnie single z gwiazdorskimi gościnkami Young Multiego, Dziarmy, Beteo czy White 2115. Artysta podczas tegorocznych szczecińskich Juwenaliów zagrał jeden z najlepszych koncertów, fani czekają na powtórkę.

Słonia, który konsekwentnie promuje stylistykę horrorcore i robi to zdecydowanie najlepiej w Polsce. Mocne teksty, zawsze klimatyczna warstwa muzyczna i koncerty wyglądające jak na metalowych festiwalach. Do tej pory przyjeżdżał do Szczecina wyłącznie na koncerty klubowe, po raz pierwszy wystąpi u nas na dużej scenie!

Young Igiego, jednego z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Artysta w tym roku skończy 20 lat, a dzień przed festiwalem premierę będzie miał jego drugi studyjny album! Dotychczas opublikowane single zebrały już kilkanaście milionów odsłon na YouTube.