Gang działający na terenie Szczecina rozbili policjanci Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymano cztery osoby, które podejrzane są o udział w grupie przestępczej oraz dokonywanie wymuszeń, rozbojów i pobić. Ich ofiarami byli członkowie innych grup przestępczych.

Jak informuje CBŚP, gang działał na terenie województwa zachodniopomorskiego od 2015 do 2017 roku. Cztery osoby, które zatrzymano to trzech Polaków i jeden obywatel Ukrainy. Wszyscy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby o jej kierowanie. Na swoich kontach mają również rozboje, wymuszenia i pobicia.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, przestępstwa były popełniane względem osób wchodzących w skład innych grup przestępczych, mogących stanowić konkurencję dla gangu, którego członkami były osoby zatrzymane – czytamy w komunikacie przesłanym przez CBŚP.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli również noże, maczety, pałki teleskopowe, siekiery, a także paralizator.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty

W prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także rozboju, usiłowania wymuszenia rozbójniczego, pobicia, w tym pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dwie z nich podejrzane są o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

– Całość materiałów jest obecnie analizowana – informuje st. sierż. Paweł Żukiewicz z biura prasowego CBŚP. – Wobec osób podejrzanych prokurator planuje wystąpić z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sprawa jest rozwojowa – dodaje.

Do zatrzymania doszło na początku tego tygodnia. Poza policjantami ze Szczecina w akcji uczestniczyli funkcjonariusze CBŚP z Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania oraz Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze SPAP i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji. Śledztwo nadzoruje szczeciński wydział Prokuratury Krajowej.