Będzie o rondach, pieszych i komunikacji miejskiej. O tym co za kierownicą robimy źle i jakie przyzwyczajenia powinniśmy zmienić. Z początkiem września ruszył nowy cykl wSzczecinie.tv „Jak jedziesz...?!”

Program będzie publikowany w każdy pierwszy czwartek miesiąca, drugi odcinek pojawi się w Internecie 2 października. Ideą cyklu jest poprawa bezpieczeństwa na szczecińskich drogach.

- Cykl będzie opowiadał o tym, jak należy bezpiecznie poruszać się po szczecińskich drogach. Będziemy starać się pokazywać złe zachowania nie tylko kierowców, ale też pieszych i rowerzystów. Przygotowując się do programu staraliśmy się wyłuskać najczęściej popełniane błędy na drogach w naszym mieście, które w naszym odczuciu są najniebezpieczniejsze. - tłumaczy Karolina Woźniak, współtwórca cyklu.

Program jest przygotowywany we współpracy z Filipem Gregą z nauki Jazdy SOS.

Tym cyklem pragniemy nieco przybliżyć obowiązujące prawa, przestrzec przed popełnianiem błędów. Są też sytuacje w ruchu drogowym, których przepisy nie regulują wprost, pozwalając kierującym na pewną dowolność w zachowaniach. Niestety otrzymana "wolność" sprawia, że kierujący zachowują się bardzo odmiennie, dbając głównie o swoją osobistą wygodę i nie baczą na bezpieczeństwo innych. My pragniemy zaprosić szczecinian, do korzystania z pewnych rozwiązań opartych na głębokich obserwacjach i doświadczeniu ekspertów, które - mamy nadzieję - za jakiś czas, staną się zwyczajem i dobrą praktyką na drodze. - mówi Filip Grega, instruktor jazdy i ekspert od bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pierwszy odcinek, który ukazał się na stronie www.wSzczecinie.tv 4 września dotyczy jazdy na rondach. W kolejnych odsłonach programu twórcy poruszą m.in. kwestię komunikacji miejskiej, skrzyżowań i pieszych.

 

18 września zostanie opublikowany dodatkowy materiał, w którym Filip Grega odpowie na 5 pytań z komentarzy pod pierwszym odcinkiem. Zachęcamy do komentowania na YT lub wysyłania maili na jakjedziesz@wszczecinie.tv.