To jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających szczecińskich klubów. Ceniony z uwagi na swój klimat, ale też lokalizację. W najbliższym czasie przejdzie gruntowny remont. Jak bardzo się zmieni? – Zamierzamy stworzyć taki lokal, jakiego jeszcze w Szczecinie nie było – zapowiada jeden z współwłaścicieli Rocker Club.

Chcą zapełnić klub już o 17:00

Do tej pory Rocker zapełniał się około godziny 22:00. Jego właściciele chcą, by po remocie było tak już po 17:00.

– Dlatego zamierzamy znacznie poszerzyć naszą ofertę gastronomiczną, stawiając na kuchnię amerykańską. Będą to potrawy świeże, przygotowywane na żywym ogniu – zapowiada Artur Kałużny, współwłaściciel Rocker Club.

Wybór ma być duży i co istotne, w menu oprócz mięs znajdą się też dania wegetariańskie. Coraz więcej osób nie spożywa mięsa, a w Szczecinie miejsc z taką kuchnią wciąż jest za mało...

Szczecinianie wiedzą co jest dobre

Właściciele klubu liczą na to, że będą tu przychodzić goście pobliskich hoteli. Niedawno została podpisana umowa z Teatrem Polskim. W czasie jego remontu niektóre spektakle będą prezentowane w salach w Lulu i Nowym Browarze. Po przedstawieniu widzowie będą mogli kontynuować wieczór przy muzyce i dobrym jedzeniu w Rockerze.

– Nasi klienci to 30-, 40-latkowie, którzy mają konkretny gust, bywają w świecie, wiedzą co jest dobre i to chcielibyśmy im zapewnić – dodaje Kałużny.

Przeszklona kuchnia i pogłębienie

Aby do tego doprowadzić, potrzebne są poważne zmiany wnętrza. Prace modernizacyjne rozpoczną się 18 marca i mają potrwać trzy miesiące. Po przebudowie lokal dosłownie i w przenośni zyska nowy wymiar, ponieważ... zostanie pogłębiony o jeden metr. Część kuchenna zostanie powiększona i od zewnątrz przeszklona. Scena zostanie nieco przesunięta, aczkolwiek jej wielkość nie ulegnie zmianie.

– Zamierzamy odświeżyć klub, ale zachowując kilka elementów, które tak lubią jego stali bywalcy. Dlatego np. na ścianach zostaną zdjęcia ukazujące różne momenty z historii klubu – mówi Kałużny. – Odnowione będą loże VIP, a w całym klubie zostanie zainstalowana nowoczesna klimatyzacja. Już wcześniej udało nam się poprawić kanalizację. Po styczniowej awarii była to konieczność i prace te należało wykonać natychmiast.

ZOBACZ TEŻ: Ten klub istnieje już 20 lat. Jak im się to udało? - Rocker Club

Będzie lepiej niż było

Po remoncie klub będzie otwarty codziennie, już od godziny 12:00. Wtedy też wrócą cykliczne imprezy. Piątki i soboty nadal będzie można spędzić przy muzyce zespołów grających na żywo.

Ostatnia impreza przed remontem zaplanowana jest na 15 marca.

– Nie traktujemy jej jako jakiegoś szczególnego pożegnania, bo przecież nie rozstajemy się na długo – mówi Kałużny. – Warto poczekać na zakończenie prac, bo po nich, będzie lepiej niż było!

ZOBACZ TEŻ: Znany szczeciński klub kończy działalność. Trwa wyprzedaż sprzętu