Premierowy pchli targ na placu Orła Białego okazał się wielkim hitem, więc już w najbliższą sobotę, 28 września, odbędzie się druga edycja. Wstęp dla wystawców, jak i odwiedzających jest bezpłatny.

Pierwszy pchli targ na pl. Orła Białego odbył się w ostatnią sobotę sierpnia i od razu przyciągnął tłumy mieszkańców. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko odwiedzających, ale i wystawców, których – jak informują organizatorzy – było aż 200!

Na miejscu można było kupić dosłownie wszystko: mnóstwo porcelany, książek i ubrań, naczynia, zabawki, przytulanki, gry komputerowe, puzzle, a nawet dziecięce rowerki.

Kolejna szansa na pozbycie się kurzących się w szafach przedmiotów i upolowanie „skarbów” już w najbliższą sobotę, 28 września. Drugi pchli targ na pl. Orła Białego odbędzie się w godz. 10:00-14:00 i może wziąć w nim udział każdy chętny.

– Jeśli posiadacie w swoich szafach, pawlaczach, piwnicach i innych zakamarkach niepotrzebne, nieużywane rzeczy, to teraz macie kolejną szansę, aby znalazły one swojego nowego właściciela. Tak jak ostatnio nie narzucamy, co możecie wystawić na targu, ale wszelkiego rodzaju rzeczy, które są w dobrym stanie, ale cierpicie na ich nadmiar będą mile widziane. Mogą to być płyty z muzyką, książki, ubrania lub innego rodzaju bibeloty. Słowem wszystko dla ciała i duszy – zachęcają organizatorzy z organizacji ekologicznej Zero Waste Szczecin.

Udział w pchlim targu jest bezpłatny, ale swoje stoisko wystawcy muszą zorganizować we własnym zakresie. Na terenie wydarzenia nie można sprzedawać ani wymieniać się tzw. gabarytami, czyli meblami i sprzętem AGD. Niedozwolne jest też prowadzenie działalności gospodarczej ani reklamowanie komercyjnych przedsięwzięć.

Organizatorem pchlego targu jest inicjatywa Zero Waste Szczecin. Z regulaminem wydarzenia można zapoznać się tutaj