Szczeciński festiwal fajerwerków Pyromagic zbliża się wielkimi krokami. Impreza odbędzie się dokładnie za miesiąc – 9 i 10 sierpnia 2019. W tym roku nad Odrą będziemy podziwiać pokazy pirotechników z Czech, Francji i Malezji. Nie zabraknie też widowiskowych akrobacji na wodzie, zawodów sportowych, kolorowego święta Holi, regat samotników i załóg dwuosobowych oraz wieczornych koncertów na głównej scenie.

To już XII edycja Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych Pyromagic. 9 i 10 sierpnia w Szczecinie będziemy mogli zobaczyć efektowne show w wykonaniu ekip z Czech, Francji i Malezji. Na zakończenie swój pokaz zaprezentuje organizator techniczny festiwalu, firma Surex.

Uczestnicy Pyromagic 2019:

Tarra Pyrotechnik S. R. O., Czechy

Firma działa na rynku pirotechnicznym od 16 lat. Swoje doświadczenie zdobywa we współpracy z najlepszymi pirotechnikami na całym świecie przy organizacji chociażby Festiwalu Fajerwerków w Ostrawie. Czesi odwiedzają prestiżowe festiwale i pokazy sztucznych ogni w Chinach i inspirują się innowacjami od chińskich ekspertów. Dzięki temu ich pokazy są uznawane za jedne z najbardziej widowiskowych na świecie.

Art Eventia, Francja

Powstała z zamiłowania do pirotechniki. Ich pokazy charakteryzują się kreatywnością, innowacyjnymi rozwiązaniami i bezpieczeństwem. Art Eventia projektuje pokazy pirotechniczne i multidyscyplinarne we Francji i za granicą. W swoim dorobku ma m.in. Nagrodę Specjalną Jury w Międzynarodowym Konkursie Pirotechniczny w Cannes oraz brązowy medal w międzynarodowym pokazie sztucznych ogni w Makao.

Global 2000 International LTD, Malezja

Przez ostatnie 2 dekady swojej działalności zrealizowali setki kreatywnych pokazów na całym świecie. Rocznie obsługują ponad 250 wydarzeń, będąc tym samym wiodącą firmą z zakresu pirotechniki w swoim regionie. Zespół Team Global brał udział w takich wydarzeniach jak: obchody tysiąclecia Malezji w Twin Towers, oficjalne otwarcie toru Formuły 1 Sepang, uruchomienie Astro TV, oficjalne uruchomienie KL Towers i wiele innych.

Surex Firma Rodzinna

Firma Surex od lat jest organizatorem technicznym Międzynarodowego Pokazu Sztucznych Ogni Pyromagic. Zespół zdobywa swoje doświadczenie poprzez udział w największych festiwalach widowisk pirotechnicznych na świecie m.in. w Montrealu, Berlinie, Hanowerze, Cannes, Monte Carlo, Blanes, Shanghaiu, Changshy i Macau w Chinach, Pohang i Bushan w Korei i wielu innych miastach.

Co jeszcze przygotowano?

Od lat imprezą towarzyszącą Pyromagic, która przeplata się z pokazami sztucznych ogni, jest festiwal Szczecin Music Live. Ze sceny u podnóża Wałów Chrobrego rozbrzmiewać będzie muzyka elektroniczna połączona z folkiem i muzyką taneczną. W tym roku w Szczecinie zagrają: szczeciński kolektyw Elvis PressPlay, Megitza, Dreadsquad oraz zespół Bazzookas z Holandii, dla którego będzie to pierwsza wizyta w Polsce.

Po raz kolejny odbędzie się także widowiskowy Water Show. To impreza łącząca najbardziej spektakularne dyscypliny wodne oraz liczne pokazy akrobatyczne. Odwiedzający w drugi weekend sierpnia Wały Chrobrego i bulwary będą mogli zobaczyć m.in. widowiskowe skoki do wody z Trasy Zamkowej, ekstremalną dyscyplinę sportu, czyli flyboarding, a także wiele innych.

10 sierpnia odbędzie się również trzecia edycja Splash of Colors - Święto Kolorów Holi. To impreza, której uczestnicy obsypują się kolorowymi proszkami przy dźwiękach popularnych utworów.

Ponadto przy ulicy Jana z Kolna pojawi się Strefa Zawodów. Najmłodsi będą mogli spróbować tam swoich sił w roli strażaków. Zawody strażackie dla dzieci będą odbywały się w sobotę, 10 sierpnia. Tuż obok rozgrywane będą zawody w koszykówce Gryf Basket Cup.

Podczas Pyromagic odbędzie się też XX edycja Baltic Polonez Cup. To zawody skupiające najlepszych żeglarzy samotników i załogi dwuosobowe z Polski i zagranicy. Zawodnicy wypływają w samotne rejsy na trasę Świnoujście – Christiansø – Świnoujście i walczą „o Puchar Poloneza” w długim wyścigu non stop. W Szczecinie podczas festiwalu Pyromagic organizowane są krótkie starty na Odrze wzdłuż Wałów Chrobrego. Oprócz tego 10 sierpnia o godz. 16.00 w Starej Rzeźni odbędą się darmowe pokazy filmów żeglarskich.

Więcej informacji na temat wydarzeń znajdziemy na www.fajerwerki.szczecin.eu oraz w wydarzeniu na Facebooku - XII Międzynarodowy Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic 2019.