Ponad 200 ras psów z 16 państw będzie można zobaczyć już w sobotę i niedzielę w Netto Arenie przy ulicy Szafera. Związek Kynologiczny w Polsce zaprasza mieszkańców Szczecina do odwiedzenia XXVI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych.

 

Wystawy psów cieszą się popularnością od lat. Nic dziwnego, bowiem to nie tylko okazja do spotkania wielu ras czworonogów, ale i szansa na rozmowy z hodowcami.

Mieszkańcy Szczecina już w sobotę i niedzielę będą mieli okazję zobaczyć zarówno te bardzo popularne, jak i unikalne rasy z 16 państw. Wszystkie czworonogi będą brały udział w XXVI Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych organizowanej przez szczeciński oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

Podczas wystawy będzie można także porozmawiać z właścicielami i hodowcami. – Najwięcej zgłoszeń mamy psów rasy Whippet, Buldog francuski, Golden Retriever, Cavalier King Charles Spaniel – zdradza Magdalena Niedźwiedź.

Nie zabraknie także przedstawicieli takich ras jak Jack Russell Terrier, Bulterier, Chiński grzywacz, Pudel duży czy Dalmatyńczyk. – To właśnie po wystawie wielu odwiedzających podejmuje ostateczną decyzję o nabyciu wymarzonego psa – dodaje Agata Kostecka.

Ocenianie psów rozpocznie się o godz. 10 – zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Normalny bilet wstępu kosztuje 20 zł, a ulgowy – 15 zł.