Po raz pierwszy w tym roku rolkarze opanują ulice Szczecina. Nocny przejazd przez miasto już dziś wieczorem! Zbiórka przy pomniku Czynu Polaków przy Jasnych Błoniach.

Nocny przejazd na rolkach wystartuje w sobotę (17 czerwca) o godz. 20:00. Wcześniej (zbiórka od 19:15), podobnie jak w poprzednich edycjach, odbędzie się obowiązkowy, krótki test z hamowania z zatrzymaniem, podskoku i skręcania. Po jego zaliczeniu uczestnicy otrzymają opaski uprawniające do udziału w imprezie. Jak podkreślają organizatorzy, bezpieczeństwo przede wszystkim. Zachęcają też do włożenia ochraniaczy i kasków (dla osób poniżej 15. roku życia jest to obowiązkowe).

Przejazd wyruszy spod pomnika Czynu Polaków i po przejechaniu 13-kilometrowej pętli, około 22:00, zakończy się w miejscu startu.

Trasa przejazdu będzie wiodła ulicami: Piotra Skargi - Wyspiańskiego - Zaleskiego - al. Wojska Polskiego - Unii Lubelskiej - Klonowica - Zawadzkiego - Szafera - Szeroką - Sosabowskiego - Łukasińskiego - Grota Roweckiego - Witkiewicza - Poniatowskiego - Traugutta - Wojska Polskiego - Zaleskiego - Wyspiańskiego - Piotra Skargi - Ogińskiego - Szymanowskiego - Moniuszki - Piotra Skargi.

Udział jest bezpłatny.

Organizatorem przejazdu jest Stowarzyszenie Rollkowy Szczecin. Wydarzenie ma pokazać, że rolki to hobby, które może przynieść wiele radości, ale też zwrócić uwagę na nieuregulowany statut rolkarza czy wrotkarza. Impreza realizowana jest w ramach konkursu „KTO? NGO! Pozarządowy Szczecin”, organizowanego i finansowanego przez Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 Szczecin w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych 2017.