Leżaki, altany, stoły do gier, wielki statek dla najmłodszych, oświetlona alejka spacerowa i budynek administracyjno-socjalny. To część zmian, które zaszły na kąpielisku w Dąbiu. Efekt zakończonej niedawno przebudowy będzie można po raz pierwszy zobaczyć w środę 15 września o godzinie 18.

 

Początkowo zapowiadano, że prace budowlane zakończą się na początku 2021 r., później mówiło się o lipcu tego roku. Ostatecznie jednak kąpielisko w Dąbiu udało się oddać do użytku dopiero w połowie września, czyli już po sezonie wakacyjnym.

Po przebudowie kąpielisko wygląda dużo lepiej, a także zapewnia więcej wygód i atrakcji. Zwłaszcza dla najmłodszych.

– Tuż przy budynku widzimy stoły do gier, są także leżaki oraz... altany, pod którymi można schronić się przed deszczem. Latem posłużą m.in. jak schronienie przed upałem. Na terenie całego kompleksu ułożona została trawa z rolki. Jest mnóstwo drzew, krzewów oaz atrakcji dla najmłodszych: "zacumował" tutaj wielki, zabawkowy statek. Jest także plac zabaw dla mniejszych dzieci oraz piramida linowa. Nie mogło oczywiście zabraknąć siłowni pod chmurką – mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Nowy jest budynek administracyjno-socjalny, m.in. z toaletami. Przebudowa objęła też wszystkie instalacje. Przede wszystkim zlikwidowano szambo, a obiekt został podłączony do kanalizacji. Są też nowe instalacje wodociągowe i elektryczne, a także monitoring. Nowe jest też ogrodzenie i oświetlona alejka spacerowa. W najdalszym od plaży punkcie usytuowano miejsca do grillowania.

Na terenie kąpieliska powstał specjalny parking dla rowerów. Korzystać można oczywiście też z parkingu dla samochodów przed bramą wejściową.

Przebudowa kąpieliska Dąbie kosztowała miasto ponad 9 milionów złotych. Od czwartku będzie otwarte codziennie, w godzinach 10-18.