Sensacyjne informacje podał dzisiaj wieczorem Onet.pl. Według portalu prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci ks. Dymera. Dochodzenie jest na wstępnym etapie i dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci. Na czym miałoby ono polegać? Nie wiadomo. Nie wiadomo także, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb okrytego złą sławą duchownego.

 

Portal Onet.pl podał, że ciało księdza Dymera zostało zabezpieczone do badań. W związku z tym nie wiadomo, kiedy odbędzie się pochówek. Kuria metropolitalna nie udziela informacji w tej sprawie. Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa. Jak ustalił Onet.pl, chodzi o artykuł 155 kodeksu karnego, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci.

Ksiądz Andrzej Dymer zmarł we wtorek, 16 lutego. W komunikacie kurii czytamy, że od miesięcy zmagał się z ciężką chorobą nowotworową.

„Ufni w wyroki Bożej Opatrzności informujemy, że w dniu 16 lutego 2021 r., po wielomiesięcznych trudnych i bolesnych zmaganiach z chorobą nowotworową, zaopatrzony sakramentami świętymi, zmarł Ksiądz Andrzej Dymer”, napisali przedstawiciele kuriii w swoim komunikacie.

Dzień wcześniej Telewizja TVN24 wyemitowała wstrząsający reportaż, z którego wynikało, że duchowny dopuszczał się molestowania nieletnich chłopców. Wiedzę o tym miał mieć Kościół i trzech kolejnych biskupów, ale nie podjęli interwencji w tej sprawie.