Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że Artur Kubaj, prezes Radia Szczecin, został zawieszony w obowiązkach. Jego odwołanie ma niebawem potwierdzić Rada Mediów Narodowych, która po powołaniu do niej posła Lewicy, Roberta Kwiatkowskiego ukonstytuowała się i może już podejmować decyzje personalne. To nie koniec zmian w Radiu Szczecin.


Zmiany w szczecińskim radiu publicznym

Stanowisko Kubaja od miesięcy było zagrożone, a o jego odwołaniu mówiono już wiele tygodni temu. Sugerował to m.in. polityk Solidarnej Polski Dariusz Matecki. Jak dowiedział się portal w Szczecinie.pl, Kubaj właśnie został zawieszony, a na jego stanowisko do momentu wyboru nowego prezesa powołano członka rady nadzorczej publicznego nadawcy, byłego radnego PiS Janusza Jagielskiego. Z naszych informacji wynika, że nowy prezes może zostać powołany w najbliższych dniach i będzie to osoba, która „nie budzi kontrowersji”. To ma być początek zmian w szczecińskiej rozgłośni.

Artur Kubaj był prezesem Radia Szczecin od 2016 roku. Zastąpił na stanowisku Adama Rudawskiego.

Radio Szczecin bez Magdaleny Ogórek

Z anteny Radia Szczecin zniknęła w ostatnim czasie Magdalena Ogórek. Znana dziennikarka i była kandydatka na prezydenta RP nie będzie już prowadzić „Rozmów pod krawatem”. O odejściu Ogórek ze szczecińskiego radia poinformował w grudniu „Press”. Ma ona za to prowadzić dwa razy w tygodniu rozmowy polityczne w Radiu Koszalin.