Smakowanie niepowtarzalnego jasnego piwa kawowego, występ trupy teatralnej komików i szczecińskiej kapeli folkowej Stary Szmugler – takie atrakcje przygotowano z okazji urodzin najdłużej działającego browaru restauracyjnego w Szczecinie. Stara Komenda zaprasza w środę (20 września) do podróży w czasie, pełnej iluzji, dobrej muzyki i wyrafinowanych słodkości.

Już od godz. 13:00 można próbować nowo uwarzonego piwa Latte Blond Ale.

– Od kiedy wystartowała Piwna Rewolucja dodanie kawy do piwa, to była tylko kwestia czasu. Ten pomysł na dobre przyjął się w piwach ciemnych, głównie typu Stout. Jednak długo nie trzeba było czekać, a kawę dodano również do piw jasnych. Nie bylibyśmy sobą, gdyby na 6. urodziny Browaru Stara Komenda nie poszlibyśmy o krok dalej. Nasze Latte Blond Ale to innowacyjne połączenie tradycyjnego piwa belgijskiego ze szlachetnym gatunkiem kawy. Aromaty gruszki, brzoskwini i gałki muszkatołowej spotykają się z mocą ziaren Arabica z Hondurasu, Brazylii i Kolumbii oraz lekką nutą waniliową – mówi Filip Mazur, główny piwowar Browaru Stara Komenda.

W godz. 18:00–20:00 zaplanowano widowisko "Vintage Piano Tramp Show". To improwizowany program trupy teatralnej przepełniony zabawnymi etiudami, muzyką oraz komicznymi sytuacjami.

Z kolei o godz. 20:00 wystąpi szczeciński zespół Stary Szmugler. Kapela zainspirowana muzyką z dawnych pokładów, swoim folk-rockowym brzmieniem już od 15 lat umila – jak sami określają – "surfowanie po wzburzonym morzu na przemytniczym szlaku".

Wstęp na urodzinowe wydarzenia jest bezpłatny. Browar Stara Komenda mieści się przy pl. Batorego 3 w Szczecinie. W środy lokal jest otwarty do północy.