Już od kilkunastu lat, każdego roku, organizacje pozarządowe spotykają się w samym sercu miasta, aby udowodnić, że Szczecin to nie tylko miasto połączone siecią ulic. Piknik Pasji jest idealnym miejscem do poznania osób działających w III sektorze i tworzących pozarządowy Szczecin.

 

Poznaj szczecińskie organizacje pozarządowe

Na tegorocznym wydarzeniu obecnych będzie kilkadziesiąt NGO-sów. Każda z wystawionych organizacji będzie miała możliwość zaprezentowania się na scenie i wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszą prezentację”.

Swoje stanowisko będą mieć także Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów i Szczeciński Budżet Obywatelski. Podczas dwóch dni pikniku będzie można poznać tegoroczne zasady SBO oraz skonsultować swój projekt i otrzymać pomoc w wypełnianiu wniosku.

„Tym, którzy dopiero szukają pomysłu, pokażemy najciekawsze, zrealizowane już zadania i spróbujemy zainspirować do własnych projektów” – zachęcają organizatorzy. Stoisko SBO będzie dostępne w sobotę i niedzielę w godz. 11-17. Dodatkowo odbędą się także warsztaty „Pierwsze kroki z SBO 2023”. Zaproszone są szczególnie te osoby, które do tej pory nie miały jeszcze doświadczenia jako wnioskodawcy SBO.

Leżaki, hamaki i animacje dla najmłodszych

W programie nie zabraknie także wielu atrakcji dla gości wydarzenia – zarówno tych starszych, jak i młodszych. Sympatycy III sektora będą mogli zrelaksować się w strefie chilloutu z leżakami i hamakami oraz wziąć udział w piknikowej jodze uśmiechu, która jest doskonałym sposobem na pozbycie się stresu i napięć. O to zadbają prowadzące: Klaudia Piotrowska i Magdalena Czajkowska – joginki śmiechu, animatorki.

W zielonej przestrzeni Inkubatora Kultury na najmłodszych będzie czekać strefa animacji z dmuchanym zamkiem, kreatywnym kącikiem malucha i watą cukrową. Głodni będą mogli spróbować smakołyków, które będą czekać w strefie gastro z The White Rabbit. „Podczas pikniku zadbamy o energię, pozytywne wibracje oraz świetny humor!” – zapewniają organizatorzy.

Z myślą o Ukrainie

Organizatorzy Pikniku Pasji nie zapomnieli także o gościach z Ukrainy. Do współpracy zaprosili osoby związane z kulturą, sztuką i muzyką ukraińską.

W sobotę nie zabraknie animacji dla dzieci, warsztatów, spotkań dla dorosłych i muzyki, którą zorganizują aktywni migranci-artyści w ramach koncertu „Wibracje Mi-Gracji”.

„Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szczecina – bez względu na język – do wspólnego poznawania się” – zachęcają.

W trakcie Pikniku Pasji prowadzona będzie również zbiórka na rzecz wsparcia Ukrainy.

Piknik Pasji zaprasza w sobotę i niedzielę do ogrodu INKU w godz. 11-17. Organizatorami wydarzenia jest miasto Szczecin, Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, Fundacja Sektor 3 oraz Stowarzyszenie Media Dizajn.