Azjatyckie pierożki dim sum, corn dogi, pad thai, banany w cieście, grillowane ciabatty, niemieckie wursty – m.in. takich przysmaków będzie można spróbować w Atrium Molo. Wszystko w ramach Festiwalu Food Trucków, który odbędzie się na parkingu centrum handlowego w pobliżu sklepu Media Markt już w najbliższy weekend, 20 – 22 września.

Food trucki serwujące potrawy z różnych stron świata przyjadą do Atrium Molo (ul. Mieszka I 73) z wielu zakątków Polski. Mobilne restauracje będą czekać na gości kulinarnego festiwalu przez cały weekend, tj. od piątku do niedzieli (20 – 22 września) w godz. 10:00 – 20:00.

Dla mieszkańców to świetna okazja, by spróbować nieznanych smaków. Różnorodność oraz bogactwo oferowanych potraw z pewnością zaskoczy niejednego miłośnika dobrego jedzenia. Na odwiedzających będą czekać przysmaki kuchni hiszpańskiej, belgijskiej, niemieckiej, meksykańskiej czy amerykańskiej. Niezwykłych aromatów i intensywnych doznań smakowych dostarczą dania azjatyckie. Spróbować będzie można również kuchni molekularnej oraz wielu innych potraw regionalnych.

Festiwal odwiedzą m.in.:

- Farsz Food-BAO - pierożki dim sum i corn dogi!

- Food Truck Kurczaki po Amerykańsku - panierowane kawałki kurczaka!

- Cafe on Tour - najlepsza kawa i ciasta!

- Le mini lemoniada - lemoniada molekularna!

- SweetGang - słodziutkie mini pączki!

- Skok Na Wok - Food Truck - azjatycki makaron chow mein!

- Pan Burger - amerykańskie burgery!

- PAN FRYTA - frytki belgijskie!

- Streetbbq - grillowane ciabatty!

- PAN WURST - niemieckie wursty!

- Bananelka - banany w cieście i pyszne ciasta!

- Pizza Rożek - pizza w innym wydaniu!

- Namiot z Piwem - piwo z nalewaka i napoje!

- Momo-Smak Kuchnia Azjatycka - tajski Pad Thai!

- Bydgoskie Złote Paluchy Churros- hiszpańskie churros!

- Kapsalon Pomorze - dania typu kapsalon!

Organizatorzy festiwalu zadbają też o doskonałe samopoczucie najmłodszych – z myślą o nich powstanie strefa dziecięca z gigantycznym dmuchańcem oraz atrakcjami zapewniającymi fantastyczną zabawę.

– Popularność mobilnych restauracji serwujących szybkie dania na polskich ulicach systematycznie rośnie. Moda na street food zawitała również do Szczecina, dlatego też food trucki ponownie zaparkują pod Atrium Molo – zapowiada Agnieszka Wasyłenko, dyrektor Atrium Molo. – Festiwale food trucków z różnorodną kuchnią są doskonałą okazją do skosztowania nieznanych dotąd potraw, aromatów i przypraw. Mogą być także wspaniałą inspiracją do eksperymentowania we własnej kuchni z nowymi składnikami bądź urozmaicania klasycznych dań – dodaje.

Festiwal Food Trucków w Atrium Molo odbędzie się w dniach 20-22 września, w godzinach 10:00-20:00. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie: http://atrium-molo.pl/ oraz https://www.facebook.com/events/397322170927384/.