Już jutro Trafostacja Sztuki zaprasza do udziału w debacie wokół wystawy „Co sobie kto na swój temat wymyśli”. Dyskusja będzie toczyć się wokół tego, jak wysiłki i prace artystów zbiegają się ze zjawiskami i procesami w innych obszarach kultury i życia publicznego współczesnego Szczecina.

 

„Co sobie kto na swój temat wymyśli” to wystawa, która – poprzez język współczesnej kultury – ukazuje, z jak różnych narracji składa się dzisiejszy Szczecin.

W ostatnich latach nasze miasto stało się miejscem, do którego przybyli artyści, nie przelotem, lecz na dłużej lub na stałe. Wraz z tymi, którzy byli i tworzyli wcześniej, stworzyli środowisko o wysokim potencjale oddziaływania na społeczność lokalną. Ten proces i zjawisko wpisywały się w tradycję zapoczątkowaną 75 lat temu. Powojenny Szczecin, na przestrzeni dekad, stał się dla wielu Polek i Polaków docelowym kierunkiem wędrówki. Każdy przybywał z nową opowieścią.

Tytuł debaty to parafraza zdania z powieści Ingi Iwasiów „Bambino", a jednocześnie tytułu trwającej (z przerwami) ponad pół roku wystawy pt. „Co sobie kto na swój temat wymyśli”, do której zaproszono pięćdziesiąt artystek i artystów ze Szczecina i która pokazuje znaczenie i pozalokalne oddziaływanie tego środowiska.

W dyskusji udział wezmą Daria Grabowska, Inga Iwasiów, Eryk Krasucki, Grażyna M. Olszewska, Stanisław Ruksza, Adam Zieliński „Łona”.

Trafostacja serdecznie zaprasza do siebie już jutro, 8 czerwca, na godzinę 18. Debata potrwa do godziny 20, a poprowadzą ją Karolina Plinta i Konrad Wojtyła.