Już tylko dwa dni dzielą nas od Szczecińskiego Biegu Nocnego, którego trasa po raz pierwszy będzie przebiegała przez centrum Szczecina. Zawodników będzie można spotkać na al. Piastów, ul. Krzywoustego, pl. Szarych Szeregów czy pl. Zwycięstwa. Zainteresowani biegiem powinni się pospieszyć – w sprzedaży są dosłownie ostatnie wolne pakiety startowe. Będzie można je odbierać już od czwartku.

 

Ponad 700 osób na linii startu

Szczeciński Bieg Nocny odbędzie się w nocy z piątku na sobotę (z 13 na 14 maja). Start zarówno na dystansie 5, jak i 10 km, zaplanowano o godz. 23:55.

Zawodnicy wyruszą z Jasnych Błoni, skąd wbiegając w ulicę Felczaka, miną plac Szarych Szeregów i aleją Piastów będą biegli aż do placu Janiny Szczerskiej. Następnie z placu Kościuszki wbiegną w ulicę Krzywoustego i będą kierować się na plac Zwycięstwa. Tam skręcając i pokonując ulicę św. Wojciecha, wybiegną na plac Lotników i będą już kierować się prosto pod urząd miasta, gdzie zostanie ulokowana meta. Zawodnicy, którzy zdeklarowali udział w biegu na 10 km, będą mieli do pokonania dwie takie pętle. Przed biegaczami ma jechać samochód startowy, a stawkę będzie zamykała karetka pogotowia ratunkowego.

Jak informuje Celina Wołosz, rzecznik prasowy miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, na ulice miasta wybiegnie około 750 osób. Ostatnie wolne pakiety – na ten moment to 23 sztuki – można nabyć za pośrednictwem strony www.protiming24.pl. Na miejscu w dniu rozpoczęcia biegu nie będzie już takiej możliwości.

Pakiety startowe będzie można odbierać w czwartek, 12 maja, w godz. 14:00-19:00 na pl. Adamowicza oraz w piątek, 13 maja, w godz. 16:00-23:00 w miasteczku biegowym przed gmachem urzędu miasta (od strony ul. K. Szymanowskiego; tam, gdzie jest fontanna).

– W pakietach znajdziemy numery startowe oraz profesjonalne koszulki biegowe. Prosimy, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i w miarę możliwości odebrać swój numer startowy stosunkowo wcześniej – apeluje Celina Wołosz.

Będzie można wygrać atrakcyjne nagrody

Każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal. Ponadto dla najszybszych biegaczy wyznaczone zostały nagrody pieniężne. Na dystansie 5 km to kolejno 750, 500 i 250 zł (zarówno dla kobiet i mężczyzn), a na 10 km – 1000, 750 oraz 500 (również dwie klasyfikacje damska i męska).

Ceremonia wręczenia nagród oraz rozwiązanie konkursu, w którym do wygrania jest profesjonalny rower gravelowy, odbędą się po zakończeniu obu biegów.

– Każdy zawodnik, który chciałby wziąć udział w konkursie z nagrodami, musi wrzucić swoje zgłoszenie do urny znajdującej się w Biurze Zawodów. Spośród złożonych i prawidłowo wypełnionych kuponów zostanie wylosowany jeden kupon konkursowy. Zawodnik, którego imię i nazwisko zostanie wyczytane, będzie musiał prawidłowo odpowiedzieć na zadane przez prowadzącego pytanie i okazać swój numer startowy. W przypadku udzielenia nieprawidłowej odpowiedzi, losowanie zostanie przeprowadzone ponownie, aż do momentu wyłonienia osoby, która spełni wszystkie ww. warunki – tłumaczy rzeczniczka.

Lepiej przyjechać komunikacją

Ze względu na liczbę uczestników biegu, organizatorzy zachęcają, by na teren wydarzenia przyjechać komunikacją miejską. Zawodnicy, którzy wybiorą własne samochody, będą mogli je zostawić na miejskich parkingach przy ul. Piotra Skargi, Ogińskiego czy Moniuszki.

Więcej szczegółów można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku: 3. Szczeciński Bieg Nocny oraz stronie internetowej www.zstw.szczecin.pl