Już od 1 czerwca będzie można zgłaszać pomysły w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, również tym razem będzie można skorzystać z pomocy specjalistów przy przygotowywaniu projektu. Bezpłatne szkolenia i spotkania online w ramach Akademii SBO ruszają już od najbliższego poniedziałku, 25 maja.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia, działania w ramach Akademii SBO, które mają ułatwić mieszkańcom przygotowanie i złożenie wniosków do SBO, w tym roku będą odbywać się w formie zdalnej. Uruchomiona została strona Akademii SBO www.akademiasbo.szczecin.pl, za pośrednictwem której można zapisać się na wydarzenia czy umówić na konsultację wniosku. Znajdą się na niej także wszystkie materiały informacyjne, przygotowywane na potrzeby webinarów.

Pierwszy webinar pt. „Poznaj zasady SBO 2021” odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 25 maja, o godz. 17:00. Podczas spotkania wyjaśnione zostaną najważniejsze kwestie, wynikające z obowiązującego regulaminu SBO: czego może dotyczyć wniosek, kto może go złożyć, o czym należy pamiętać, przygotowując swój projekt.

– Podczas webinaru będzie można się przekonać, że złożenie wniosku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to nic trudnego i że warto w ten sposób podzielić się z innymi mieszkańcami swoim pomysłem na miasto – zapowiada Paulina Stok-Stocka, koordynatorka Akademii SBO. – Dlatego szczególnie zapraszamy te osoby, które po raz pierwszy chciałby za pomocą SBO zmienić swoje najbliższe otoczenie i poprawić jakość życia w mieście.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy na webinar prowadzone są na stronie Akademii SBO: https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wydarzenia/webinaria

Materiały prezentowane podczas webinaru udostępnione zostaną na stronie Akademii SBO.

Webinar poprowadzi Paulina Stok-Stocka – menadżerka projektów, fundraiserka, animatorka kultury. Wiceprezeska Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego „Oswajanie sztuki”. Doradczyni kluczowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w regionie szczecińskim. Od 2019 r. koordynatorka Akademii SBO. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków finansowych na realizację projektów kulturalnych i społecznych, a także ich koordynacji. Realizowała zarówno małe oddolne działania na bazie pracy wolontariackiej i w oparciu o własne zasoby rzeczowe, po projekty o wartości kilkuset tysięcy złotych., zarówno miękkie jak i inwestycyjne. Doradza podmiotom, organizacjom i grupom nieformalnym w przygotowaniu i realizacji projektów, w tym w opracowaniu strategii pozyskiwania funduszy i przygotowaniu wniosków.

Organizatorem Akademii SBO jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki”.