Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wSzczecinie.pl prawdopodobnie jesienią w Filharmonii w Szczecinie odbędzie się gala rozdania najsłynniejszych w Polsce nagród muzycznych. Obecnie trwają ostatnie rozmowy dotyczące terminu i kształtu imprezy. Urząd miasta nie potwierdza ani nie zaprzecza.


Fryderyki w Filharmonii w Szczecinie?

Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że gala wręczenia Fryderyków 2021 niemal na pewno odbędzie się w Szczecinie. Trwają jeszcze rozmowy nad formułą wydarzenia – powstał pomysł, by zorganizować dwa koncerty: muzyki klasyczny i popularnej, ale nie wiadomo, czy w czasie pandemii będzie to możliwe. Nieznana jest także data gali, choć prawdopodobny jest początek jesieni (gala 2020 odbyła się we wrześniu). Wydarzenie miałoby się odbyć w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Nasze źródła w urzędzie miasta przyznają, że rozmowy z Akademią Fonograficzną trwają od kilku miesięcy i są na bardzo zaawansowanym etapie, ale jest jeszcze za wcześnie, by oficjalnie potwierdzić, że gala Fryderyków odbędzie się w naszym mieście.

Nie wiadomo także, która telewizja ostatecznie pokaże galę. W minionych latach były to zarówno Telewizja Polska, TVN jak i TV Puls.

„Szampan” czy „Polskie tango” – co będzie utworem roku?

Akademia Fonograficzna w lutym przedstawiła listę nominowanych do słynnej nagrody, wśród których znaleźli się najpopularniejsi polscy artyści. Należy więc spodziewać się, że przyjadą oni do Szczecina i zagrają tu koncert.

W kategorii piosenka roku nominowano m.in. „Polskie tango” Taco Hemingwaya, „Szampana” Sanah czy „Króla nocy” Grzegorza Hyżego. Autorem roku może zostać Daria Zawiałow, Sanah czy Krzysztof Zalewski, a za teledysk roku wyróżnienie może dostać Viki Gabor, Natalia Nykiel albo Margaret. W najpopularniejszych kategoriach najwięcej nominacji otrzymała Sanah, której utwory mają łącznie już ponad 200 mln wyświetleń w serwisie YouTube, a jej debiutancka płyta pokryła się podwójną platyną. Fryderyki to także mocno rozbudowana sekcja nagród w kategoriach rock, metal czy muzyka klasyczna.