Już w sierpniu ponad 215 hektarów lotniska Broczyno-Czaplinek zamieni się w jedno z największych festiwalowych miasteczek w Europie. To właśnie w tym miejscu odbędzie się 28. Pol’and’Rock. „Jesteśmy z tego bardzo dumni. Będą naprawdę bardzo dobre warunki, aby miło spędzić czas i dobrze się bawić” – zaprasza burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz.

 

Zgodnie z deklaracją Jerzego Owsiaka i marszałka Olgierda Geblewicza, Pol’and’Rock pozostaje na Pomorzu Zachodnim. Wydarzenie odbędzie się 4-6 sierpnia 2022 roku na dawnym lotnisku wojskowym w Broczynie, na południe od Czaplinka.

– To w sumie ponad 250 hektarów terenu. W tej chwili nie ma tutaj nic, ale wyobraźmy sobie festiwalowe miasteczko, do którego będzie można podjechać kamperem – mówi Marcin Naruszewicz. – Mamy nadzieję, że festiwalowicze będą się dobrze bawić.

Aby festiwalowicze mieli zapewniony komfort sanitarny, na terenie dawnego lotniska wykopane zostaną studnie głębinowe. Każdą edycję największego i darmowego festiwalu muzycznego w Europie odwiedzają setki tysięcy osób – zarówno z Polski, jak i zagranicy.

– Będą naprawdę bardzo dobre warunki, aby miło spędzić czas i dobrze się bawić – zapewnia burmistrz Naruszewicz. – Pomorze Zachodnie to nie tylko morze, ale również piękne jeziora. Przyjeżdżajcie do nas na kajaki, a jeśli macie łódki, to nie będzie problemu z ich zwodowaniem – zaprasza.

Władze Czaplinka mają nadzieję, że festiwalowiczom spodoba się nowa lokalizacja Pol’and’Rock. W tym miejscu warto podkreślić, że gmina ma podpisaną umowę na organizację trzech następnych edycji muzycznego wydarzenia.

– Dzięki marszałkowi Olgierdowi Geblewiczowi możemy cieszyć się tym miejscem i możemy być dumni, że Pol’and’Rock zostaje na Pomorzu Zachodnim – dodaje Marcin Naruszewicz.

Muzyczny spadkobierca Przystanku Woodstock to największy i darmowy festiwal muzyczny w Europie, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez lata organizowany był głównie w Kostrzynie. Po zmianie nazwy i przerwie pandemicznej powrócił na Pomorze Zachodnie.