To okazja, by zobaczyć najpiękniejsze zakątki Odry zlokalizowane między Wyspą Grodzką a Wyspą Jaskółczą. W związku z zaplanowanym w ten weekend Maratonem Kajakowym Zimorodek przygotowano dla szczecinian specjalny spływ kajakowy z przewodnikiem.

Maraton Kajakowy Zimorodek odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 sierpnia. Uczestnicy wystartują z North East Mariny o godz. 10.00 i będą mieli do pokonania trasę liczącą 55 kilometrów, wiodącą m.in. przez Kanał Kurowski, Kanał Zielony i Gryfino. Pierwsi zawodnicy spodziewani są na mecie, również zlokalizowanej w North East Marinie, około godz. 15.00, jednak cały wyścig zakończy się dopiero o godz. 19.00, gdy zostaną wręczone nagrody i puchary.

Maraton organizowany jest w ramach Canoa Cup. Jest to cykl maratonów kajakowych na różnych dystansach, nie krótszych jednak jak 50 kilometrów i na różnych akwenach o zróżnicowanej skali trudności. Ich celem jest propagowanie aktywnej formy kajakarstwa w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz wyłonienie z grupy uczestników najszybszego i najbardziej wszechstronnego kajakarza nizinnego.

Spacer wodny dla mieszkańców

Z okazji „Zimorodka”, w ramach cotygodniowych Szczecińskich Spacerów Miejskich, Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia zaprasza mieszkańców na spływy kajakowe z przewodnikiem. Wycieczki zostaną zorganizowane w sobotę (17 sierpnia) o godz. 11.00 i 14.00. W każdym ze spływów weźmie udział 10 kajaków, łącznie na zwiedzanie Szczecina od strony wody dostępnych będzie 40 miejsc.

Trasa wycieczki zostanie poprowadzona przez najpiękniejsze zakątki Odry na odcinku Wyspa Grodzka – Wyspa Jaskółcza – Wyspa Grodzka i potrwa około trzech godzin. W trakcie spływu przewodnik opowie o mijanych obiektach oraz wybranych elementach historii miasta Szczecina. Od strony wody będzie można zobaczyć: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy, Szczecińską Wenecję. Koszt udziału w takiej wyprawie to 30 zł za osobę (cena po uwzględnieniu rabatu). Bilety na Szczeciński Spacer Miejski po Wodzie można kupić do piątku w Centrum Informacji Turystycznej przy pl. Żołnierza 20.

Spływ wystartuje z North East Mariny. Uczestnicy są proszeni o przyjście na miejsce 15 minut przed rozpoczęciem. W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie, uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów.