Czasami potrzebujemy nowego, świeżego spojrzenia na wszystko. Spojrzenia np. z lotu ptaka. Już niedługo z tej nietypowej perspektywy rzucimy okiem na Szczecin. A na co dokładnie? Wybierzemy sami – 3 lutego ruszyło głosowanie w projekcie „Podniebny Szczecin”.

Co możemy uzyskać z mieszanki pasjonatów fotografii, technologii i Szczecina? Grupę miłośników i zwariowany pomysł, by miasto pokazać w inny sposób.

Uwielbiamy nasze miasto i chcielibyśmy pokazać je z nowej perspektywy, przedstawiając najciekawsze miejsca wybrane przez jego mieszkańców. - mówi Karol Fabjańczuk z projektu „Podniebny Szczecin”.

Celem inicjatywy jest wybranie najładniejszych miejsc Szczecina, którym zostaną zrobione zdjęcia lotnicze. Następnie cały zebrany materiał zostanie wydany w postaci albumu, który będziemy mogli pobrać ze strony projektu lub zamówić w wersji drukowanej.

O tym jakie miejsca trafią do publikacji zależy tylko od mieszkańców. Wczoraj ruszyło głosowanie w plebiscycie. Na najpiękniejsze miejsca możemy oddawać glosy za pośrednictwem strony http://podniebny.szczecin.pl/ i profilu inicjatywy w portalu Facebook. Akcja będzie trwała do 03 marca 2013 roku. Po zakończeniu głosowania pomysłodawcy wybiorą 10- 15 miejsc z największą ilością głosów, które trafią do albumu.