Ze względu na obostrzenia sanitarne, Centrum Dialogu Przełomy nie było w stanie przyjmować odwiedzających. Dla wszystkich stęsknionych mamy dobrą informację – od juta ta filia Muzeum Narodowego w Szczecinie ponownie zaprosi w swoje progi.

 

Dla zwiedzających dostępna będzie wystawa stała „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”. Ekspozycja opowiada o szukaniu i budowaniu tożsamości mieszkańców Pomorza Zachodniego. To opowieść o sposobach wrastania w nową rzeczywistość, konstruowaniu normalności. To opowieść o tym, jak w nowej, ludowej Polsce, powstawała społeczność oderwana od swych korzeni.

Na odwiedzających Centrum Dialogu Przełomy czekać będzie również wystawa czasowa „Obcy wśród swoich” w sali konferencyjnej na poziomie –1, która będzie czynna do końca sierpnia.

Centrum Dialogu Przełomy zostało otwarte na początku 2016 roku i jest miejscem spotkań oraz dyskusji na tematy dotyczące najnowszej historii miasta, regionu, Polski i Europy. W programie działania CDP znajdują się niekonwencjonalne projekty edukacyjne, a przy tworzeniu ekspozycji wykorzystane zostały najnowsze środki przekazu i techniki multimedialne.

Centrum Dialogu Przełomy zaprasza do siebie od czwartku do niedzieli w godz. 12-18. Bilety dla zwiedzających zaczynają się już od złotówki. W soboty wszystkie wystawy stałe we wszystkich oddziałach Muzeum w Szczecinie można zwiedzać całkowicie za darmo. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie: https://muzeum.szczecin.pl/bilety-godziny-otwarcia.html