Będą warsztaty, konkursy, darmowa degustacja zdrowej żywności, stoiska z produktami regionalnymi oraz rękodziełem i wiele więcej. W najbliższy weekend (17-18 września) na Zamku Książąt Pomorskich odbędą się Dni Ekologii organizowane przez Polski Związek Łowiecki.

 

Organizatorzy zapewniają, że będzie zielono, kreatywnie i rodzinnie. Zaplanowano atrakcje, które powinny zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców. W samym środku miasta będzie można poznać przyrodniczy potencjał, którym dysponuje Pomorze Zachodnie.

Każdy znajdzie coś dla siebie

– Planowane wydarzenie, mające charakter imprezy familijnej, ma w zamyśle propagowanie aktywnego, twórczego i ekologicznego spędzania czasu w zgodzie z przyrodą – zapowiadają przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego.

Na Zamku przez dwa dni będzie można odwiedzać stoiska handlowe z produktami regionalnymi i rękodziełem. Nie zabraknie okazji do darmowej degustacji zdrowej żywności podczas pokazów i warsztatów kulinarnych.

Warsztatów będzie oczywiście dużo więcej. Dla dzieci przygotowano zajęcia edukacyjno-plastyczne: „Moja Eko-torba”, „Leśne skarby”, „Las wokół nas”, a także konkurs plastyczny – „Mieszkańcy Lasu”. A warsztaty z wabienia i obserwacji zwierzyny powinny zainteresować również starszych.

Zielone Pomorze Zachodnie inspiruje do aktywności na łonie natury

Na gości zamkowych Dni Ekologii czekać będą również konkursy i quizy przyrodnicze z nagrodami. Część artystyczna to występy szczecińskich zespołów artystycznych oraz wystawa przyrodniczych fotografii i prac malarskich. Impreza będzie miała też wymiar edukacyjny.

– Organizatorzy przedstawią rolę i znaczenie gospodarki rolnej, łowieckiej i leśnej w zachowaniu bioróżnorodności środowiska przyrodniczego. Lokalne organizacje przyrodnicze wspólnie zaprezentują potencjał Województwa Zachodniopomorskiego, jako obszaru zielonego, bogatego w jeziora, lasy i dzikie zwierzęta wraz z ich dobrami naturalnymi, tak by zainspirować do twórczej aktywności, rozwijając jednocześnie postawy proekologiczne – podkreślają przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego.

Projekt Dni Ekologii współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Więcej informacji: https://szczecin.pzlow.pl/dni-ekologii-na-zamku-w-szczecinie/