– Chcemy pomóc zebrać pieniądze na paliwo, aby lekarze mogli dotrzeć do chorych – mówi Adam Wojcieszonek, organizator akcji „Dopłyń do Podopiecznych”. To pierwsza edycja nocnej sztafety w Szczecinie, która ma pomóc potrzebującym.

"Dopłyń do Podopiecznych" to projekt w formie sztafety nocnej, zorganizowany przez ratowników WOPR. Głównym zadaniem uczestników będzie przepłynięcie jak największej długości basenu. Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom w dotarciu do chorych. Organizatorzy podkreślają, że to wydarzenie pomoże potrzebującym, a przy okazji zachęci mieszkańców Szczecina do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Od nowicjusza po profesjonalistę

W sztafecie może popłynąć każdy, bez wyjątku. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą zapisać się u organizatora wydarzenia. Jedynym warunkiem wzięcia udziału jest wpisowe: 20zł za 1h pływania + 1 grosz za każdy przepłynięty metr.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na opiekę nad podopiecznymi Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, które pozwolą zapewnić dojazd m.in. dla lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów.

Godziny wieczorne

Nocne pływanie zaplanowano na noc z 7 na 8 marca na pływalni „Błękitna” przy SP55 przy ulicy Orawskiej 1 w Szczecinie. Początek o 19:00. Godzina startu, jak i data wydarzenia zostały zaplanowane nieprzypadkowo, ponieważ jak sam organizator tłumaczy, jest to czas wolny dla wszystkich.

– Wydarzenie zostało ustalone w taki sposób, aby działo się z soboty na niedzielę, aby każdy miał wolny dzień i mógł wziąć udział w imprezie – mówi Wojcieszonek.

 

PROGRAM IMPREZY:

19:00 – Oficjalne rozpoczęcie imprezy – przemówienia;

19:00 – 22:00 Nocna sztafeta dla osób nieletnich (start o pełnych godzinach);

22:00 – 08:00 Nocna sztafeta dla osób pełnoletnich (start o pełnych godzinach);

08:00 – Oficjalne zakończenie wydarzenia

Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/574611610059443/