Moim kolejnym gościem w cyklu Pan od książek był Zbigniew Pankiewicz, autor powieści „Tajemnica Hintersee”.

Sam Pankiewicz do Szczecina przyjechał zna studia z Mazur. Tak tu został. Przez wiele la był związany ze szczecińskim oddziałem TVP, i właśnie dziennikarstwo było jednym z tematów naszej rozmowy.

Główni bohaterowie „Tajemnicy Hintersee” wyprowadzają się ze Szczecina do przygranicznej niemieckiej wsi. Tam zaczynają się kłopoty, w postaci ataków na nich i ich dobytek. Początkowe przewidywania, że są to ataki na tle narodowościowym nie sprawdzają się… Co więc dzieje się w urokliwym Hintersee?

Powieść jest więc podstawą do rozmowy o Szczecinie, powodach ucieczki z niego, czy stosunkach polsko-niemieckich. Między innymi te wątki znajdziecie w naszej rozmowie.

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek