Tradycyjnie w pierwszy weekend czerwca świętować będziemy Dni Polic. Podczas tegorocznej imprezy wystąpią takie gwiazdy, jak: Michał Szpak, Happysad, Mesajah i zespół Bajm.

Dni Polic odbędą się za nieco ponad tydzień – 1 i 2 czerwca 2018. Tak jak do tej pory impreza będzie miała miejsce na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 przy ul. Piaskowej.

Pierwszy dzień polickiego święta rozpocznie koncert zespołu Vintage Love, po którym na scenie pojawi się Stwora Głodomora z koncertem dla dzieci. Następnie usłyszymy zespół Power Play oraz gwiazdy wieczoru – grupę Happysad i Michała Szpaka.

2 czerwca (od godz. 16:00) w Policach wystąpią zespoły Luz Blues i Exaited, Mateusz Ziółko i Mesajah. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Bajm. Po koncertach, jak co roku, odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Imprezę poprowadzi redaktor Roman Czejarek. Poza koncertami na odwiedzających będą czekać: wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, strefa gier i zbaw z Policką Akademią Sportu, występy artystyczne, liczne stoiska oraz mała gastronomia.

Dodatkową atrakcją będzie Obóz Kawalerii, który powstanie na łące między ogródkami działkowymi a terenem ZWiK. Będzie to rekonstrukcja typowego obozowiska polskiej kawalerii, na terenie której zostaną rozbite namioty, ustawione koniowiązy, kuchnia polowa, punkt sanitarny i punkt werbunkowy. Przez cztery dni (31 maja - 3 czerwca do godzin rannych) będą odbywały się tu ćwiczenia, m.in. musztry oddziału konnego, musztry pieszej, ćwiczenia we władaniu szablą i lancą, ćwiczenia kadryla.

Udział w Dniach Polic jest bezpłatny. Po zakończeniu piątkowych koncertów oraz sobotnim pokazie sztucznych ogni mieszkańców Szczecina i Trzebieży odwiozą bezpłatne autobusy.