Kończy się sezon na lodowisku na Arkonce, które od grudnia odwiedziło ponad 15 tys. osób. Z obiektu będzie można korzystać jeszcze tylko w ten weekend. W niedzielę (24 lutego) wieczorem rozpocznie się rozmrażanie tafli.

Ostatnia niedziela lutego będzie też ostatnim dniem funkcjonowania lodowiska na Arkonce. Z urokliwie położonej ślizgawki będzie można korzystać do godz. 21:00. Kiedy ostatni goście opuszczą taflę, wyłączone zostaną agregaty chłodzące i tym samym rozpocznie się rozmrażanie lodowiska. Potrwa to co najmniej tydzień.

W tym samym czasie będą trwały prace nad uruchomieniem skateparku. Jak zapowiada Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, urządzenia dla rolkarzy i deskorolkarzy powrócą na przełomie marca i kwietnia.

Od poniedziałku, 25 lutego, na Arkonkę ponownie będzie można wejść za darmo. Kompleks będzie czynny w godzinach 10:00 – 18:00. Na miejscu można korzystać z siłowni pod chmurką, grillowiska, boiska do piłki siatkowej, placu zabaw, stołów do gry w szachy oraz warcaby. Dostępne są również korty do tenisa i badmintona.

Sezon kąpielowy na Arkonce wystartuje 1 czerwca br.