Rachmaninow, Czajkowski, Rimski-Korsakow – do kompozycji tych najlepszych rosyjskich pianistów zaprezentowana zostanie rosyjska poezja. Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na wyjątkowy recital.

 

Już 11 stycznia o godzinie 20:00 na kanale YouTube Opery na Zamku oraz za pośrednictwem strony internetowej tej instytucji będzie można obejrzeć godzinny recital, w którym udział wezmą sopranistka Victoria Vatutina i pianistka Olga Bilas.

– To połączenie głębokiej poezji z wyjątkowo piękną muzyką. Cechuje ją bardzo wysoka temperatura emocjonalna, a zarazem intymność i szlachetna prostota. Można by powiedzieć, że to studium wewnętrznego świata człowieka, jego wrażliwości, przemiany uczuciowej, ułomności, bezbronności. Za motyw przewodni wybrałyśmy miłość, bo miłość obnaża naszą intymność, podsyca emocje, a wywoływanie emocji to najcenniejsze narzędzie twórcze – mówi Vatutina. – Program recitalu zbudowałyśmy dookoła twórczości trzech kompozytorów – Rachmaninowa, Czajkowskiego i Rimskiego-Korsakowa. Mamy też niespodziankę na koniec! – dodaje.

Podczas recitalu słuchacze zostaną zaproszeni do wspólnej podróży trudną drogą miłości – od jej początków, przez euforię, po zwątpienie. Jak zaznaczają artystki, każdy kompozytor używa różnych środków ekspresji, które łączy wyjątkowa przenikliwość, uwaga wobec każdego słowa oraz talent.

Transmisja recitalu w poniedziałek, 11 stycznia, o godzinie 20:00 dostępna tutaj: https://www.youtube.com/user/OperaNaZamku lub tutaj: www.opera.szczecin.pl