Opera na Zamku przygotowała nietypową inaugurację nowego sezonu artystycznego. Dokładnie 5 października na dużej scenie zostanie ujawniony program tej instytucji na... najbliższe pięć lat! Widzowie zostaną zaproszeni do zabawy w rozpoznawanie dzieł, których wystawienie zostało już zaplanowane.

Jak zapowiadają organizatorzy, koncert inauguracyjny będzie czymś w rodzaju quizu dla publiczności. Na pewno usłyszymy fragmenty muzyki z już zapowiedzianych premier dwóch najbliższych sezonów, czyli „Don Kichota” Ludwiga Minkusa, „Romea i Julii” Charlesa Gounoda i „Króla Rogera” Karola Szymanowskiego, a także musicalowe utwory znane z „My Fair Lady” Fredericka Loewe. Poza tym na widzów czeka wiele innych niespodzianek. Muzycy orkiestry Opery na Zamku pod dyrekcją Jerzego Wołosiuka będą bowiem odkrywali plany Opery na Zamku, a na scenie wystąpią soliści, m.in. Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Anna Fedorowicz czy Janusz Lewandowski oraz artyści baletowi i chór.

Wieczór poprowadzi Jakub Szydłowski - absolwent liceum muzycznego w Szczecinie i Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni, gdzie grał główne role w spektaklach: „Hair” (Nagroda za debiut roku), „Sen Nocy Letniej” oraz w licznych koncertach. Współpracował też m.in. z Teatrem Muzycznym we Wrocławiu, na scenie którego zagrał rolę Mackie Majchra w „Operze za trzy grosze” i z warszawskim Teatrem Studio Buffo. To także reżyser spektakli: „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”, „Adonis ma gościa”, „Doktor Żywago” (OiFP w Białymstoku), „Rent” (Teatr Rampa w Warszawie), „Cyrano”, „Przypadki Robinsona Crusoe”, „Księga dżungli” (Nova Scena Teatr Muzyczny „Roma”). Od września tego roku jest dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi.

Podczas sobotniej gali wręczone zostaną też Nagrody Pro Arte, przyznawane przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury. Początek o godz. 19.00. Bilety są jeszcze dostępne.