Przekraczając bramy ogrodu znów będzie można przenieść się w świat bajkowych opowieści, prezentowanych na trzech scenach przez aktorów Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina. Przygodą będą też spacery efektownie podświetlonymi alejkami, gdzie będzie można natknąć się m.in. na... kolację wampirów. Podczas Nocy Bajek i Grozy w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach (w piątek 10 września) dobrze bawić powinny się zarówno dzieci, jak i ich rodzice.

To już druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza Noc Bajek przyciągnęła w czerwcu 2,5 tys. osób. Po raz pierwszy zaprezentowano wówczas Ogród Dendrologiczny w nowej odsłonie, z robiącymi duże wrażenie iluminacjami świetlnymi, a na trzech scenach można było obejrzeć Czerwonego Kapturka, Przygody Żeglarza Sindbada i Eco Bajki.

– Nie spotkałem się z żadnymi głosami krytycznymi ze strony odwiedzających, wręcz przeciwnie. Zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się tam odnaleźli, wszystko idealnie współgrało. Rodzice nie tylko podziwiali grę świateł, ale też z przyjemnością wkroczyli w świat bajek ze swojego dzieciństwa – mówi Marcin Cichocki, organizator wydarzenia.

Będzie bajkowo, ale również bardziej tajemniczo

Teraz nieco zmieni się klimat wydarzenia. Będzie bardziej tajemniczo, z nutkami adrenaliny i grozy. Oczywiście podanymi w taki sposób, by dzieci świetnie się bawiły. Będzie można np. zrobić sobie zdjęcie z wampirem, odrywając go na chwilę... od kolacji.

– To ma być przyjemna groza z nutą tajemniczości. Dobrze bawić powinni się zarówno dzieci, jak i dorośli – podkreśla Marcin Cichocki.

Na trzech scenach zostaną wystawione trzy nowe przedstawienia (w taki sposób, by każdy mógł obejrzeć wszystkie). Też będą utrzymane w klimacie zabawowej grozy. Będą to:

– Jaś i Małgosia, czyli klasyczna bajka grozy, ale w nieco innym wydaniu;

– Epoka polodowcawa, gdzie kultowy wiewiór wcale nie będzie miłym gryzoniem;

– Dziecięce opowieści z krypty.

Ponownie zachwycić mają iluminacje, zmieniające parkowe alejki w zupełnie inny świat. Tutaj też planowane są jednak drobne zmiany. Oświetlenie ma stworzyć odpowiedni klimat tajemniczości, a zarazem jeszcze bardziej współgrać z treścią bajek.

Konkursy i bilety

Na uczestników wydarzenia czekają konkursy z nagrodami. Wyróżnione zostanie m.in. najlepsze przebranie dziecka podczas imprezy. Konkurs będzie odbywać się na facebookowej stronie wydarzenia - https://www.facebook.com/events/371628107863801. Więcej szczegółów na temat Nocy Bajek i Grozy można też znaleźć na Instagramie (ogroddendrolologiczny_przelewice).

Noc Bajek i Grozy startuje w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach w piątek 10 września o godzinie 19. Bilet ulgowy kosztuje 20 zł, bilet normalny – 45 zł, a dzieci do lat 5 mają wstęp wolny. Wejściówki można kupić na stronach:

https://bilety.fm/pl/scena/6167-noc-bajek-i-grozy-ogrod-dendrologiczny-przelewice.html

https://www.bilety24.pl/inne/1257-noc-bajek-i-grozy-67451?id=347881