5 maja przyjęci zostaną pierwsi pacjenci w utworzonym przez miasto Punkcie Szczepień Powszechnych w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Sowińskiego 7. Trafi tam 3 tysiące szczepionek tygodniowo.

 

Punkt był gotowy już kilkanaście dni wcześniej, ale trzeba było poczekać na pozwolenia od NFZ i Wojewody Zachodniopomorskiego oraz dostawę szczepionek. Jest już pewne, że szczepienia w tym miejscu rozpoczną się w środę, 5 maja.

– Cieszymy się, że wreszcie będziemy mogli szczepić naszych mieszkańców. Stworzyliśmy tu naprawdę dobre i bezpieczne warunki. Jesteśmy gotowi na przygotowanie kolejnych takich punktów – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Punkt będzie działać 7 dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00. Wcześniej trzeba otrzymać skierowanie i zarejestrować się. Za przeprowadzenie szczepień będą odpowiadać specjaliści ze Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

– Na czterech stanowiskach, które tu mamy, jesteśmy w stanie zaszczepić nawet 1000 osób dziennie. Bez względu na to, czy to dzień roboczy, weekend czy święto – mówi prof. Beata Karakiewicz, dyr. Szczecińskiego Centrum Zdrowia.

Na początku szczepień będzie jednak zdecydowanie mniej. Do nowego punktu trafi bowiem z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 3 tys. szczepionek na tydzień. W Szczecinie działa ponad 40 punktów szczepień. Największy uruchomiono w Netto Arenie.