Sporo szumu narobił w ostatnich dniach w naszym mieście Mikołaj o oryginalnym kolorze kubraka. Choć pomysłów na to, co "Zielony" robi na szczecińskich ulicach nie brakowało, to jednak dementujemy wszelkie plotki! Otóż "Zielony" nie jest dealerem LSD, nie reklamuje znanego banku, ani też nie zamierza zmieniać koloru na święta!

"Zielony" jest sprzymierzeńcem Fundacji Mam Marzenie, która zajmuje się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci. Dlaczego akurat Mikołaj jest Zielony? To proste: kolor zielony to kolor nadziei. Właśnie to Fundacja chce wnieść w życie chorych dzieci i ich rodzin.

Zielonego Mikołaja w Szczecinie można było spotkać dosłownie wszędzie: nadzorował remont ulicy Jagiellońskiej, odwiedził klub BKS Skorpion i studio tatuażu Mosquito, wybrał się na trening do siłowni Jatomi, spotkał się z członkami Ruchowej Akademii Zdrowia, jeździł motorem, pedałował na rowerze miejskim. Widziano go też na dworcu, a nawet w kolejece po pasztecika podczas dnia pasztecika szczecińskiego...

Całe zamieszanie z Zielonym Mikołajem dotyczy promocji Koncertu Charytatywnego „Magia Marzeń vol.3", który już 6 grudnia odbędzie się w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. W mikołajkowy wieczór w złotej sali symfonicznej zagrają Michał Grobelny z zespołem oraz Wojciech Pilichowski Band. Początek koncertu o godz. 19:00. Bilety już od 30 zł są dostępne na portalu bilety.fm.

Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie na realizację marzeń ciężko chorych dzieci!

Mikołajkowy Jarmark Rozmaitości

6 grudnia do gmachu Filharmonii warto zajrzeć także w ciągu dnia. Od samego rana Fundacja Mam Marzenie zaprasza na wyjątkowy Jarmark Mikołajkowy. W holu „lodowego pałacu” będzie można zakupić świąteczne ozdoby oraz wspaniałe prezenty dla swoich bliskich, jednocześnie wspierając szczeciński oddział Fundacji. Poza bożonarodzeniowymi gadżetami na stoiskach znajdziemy biżuterię, ubrania i rośliny. Ponadto w przestrzeni Filharmonii zaplanowano wystawę prac studentów i wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie. Prace będzie można nie tylko oglądać, ale i kupić, a całkowity dochód zasili konto Fundacji Mam Marzenie i zostanie w całości przeznaczony na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.


"Zielony" nadzoruje remont ul. Jagiellońskiej


"Zielony" robi sobie tatuaż / materiały prasowe


"Zielony" na spacerze / materiały prasowe


"Zielony" świętuje Dzień Pasztecika Szczecińskiego / materiały prasowe