Był to pierwszy pojazd w szczecińskiej straży pożarnej z drabiną o zasięgu 50 metrów. Służył przede wszystkim w pożarach wieżowców. Do końca wakacji można go podziwiać na dziedzińcu Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Muzeum Techniki i Komunikacji może się pochwalić nowym eksponatem. To samochód pożarniczy Magirus Iveco, który muzeum podarowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Do końca wakacji pojazd można oglądać na dziedzińcu muzeum przy ul. Niemierzyńskiej 18a.  

Samochód wyprodukowano w 1987 roku. Służył nie tylko w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Klonowica, ale przez kilka miesięcy pomagał także strażakom w Koszalinie. Był pierwszym w Szczecinie pojazdem z drabiną o zasięgu 50 metrów. W praktyce drabina pozwalała strażakom dotrzeć na wysokość 18, a nawet 19 piętra. Taki sprzęt nie tylko ułatwiał prace gaśnicze, pozwalał także bez problemu ewakuować ludzi uwięzionych na dużych wysokościach. Ten największy atut sprawił, że samochód wykorzystywany był przede wszystkim w pożarach wieżowców.