Rusza system rezerwacji miejsc dla pasażerów FlixBusa w Polsce Nowość w autobusach FlixBusa. Również na trasach ze Szczecina Jeśli chcesz mieć lepsze miejsce w autobusie zielonego przewoźnika, musisz zapłacić. Od 16 maja FlixBus uruchamia system rezerwacji miejsc dla pasażerów.

Jak czytamy w przesłanej informacji prasowej, na początku system będzie obowiązywał na kilku wybranych połączeniach z Krakowa oraz Szczecina, m.in. na trasach Szczecin – Berlin czy Kraków – Monachium. Obejmie też tylko wybrane miejsca. Rezerwacja wszystkich miejsc na wszystkich trasach zielonych autobusów ma być wprowadzona do końca 2018 roku.

– Mamy świadomość jak istotna dla polskich pasażerów jest rezerwacja miejsc, dlatego też cieszymy się, że udało nam się ją wprowadzić wcześniej niż zapowiadaliśmy. Systematycznie do systemu będą dodawane kolejne linie – mówi Konrad Bąbliński, Operations Manager w FlixBus Polska.

System rezerwacji ma umożliwić pasażerom wybór preferowanych miejsc (oznaczonych na infografice na szaro), obejmujących fotele najlepiej usytuowane i najpopularniejsze wśród pasażerów. To te m.in. na samym początku i końcu autokaru.W zależności od długości trasy koszt rezerwacji poszczególnych miejsc wyniesie od 2 do 15 zł. Pozostali pasażerowie będą mogli bez dodatkowych opłat zająć dowolne miejsce z "zielonej strefy", czyli miejsc oznakowanych w pojeździe zieloną naklejką, znajdującą się nad fotelem.


Docelowo, pod koniec 2018 roku, możliwa będzie rezerwacja dowolnego miejsca w autobusie, a w przypadku braku rezerwacji konkretnego miejsca, system będzie przydzielał je automatycznie. System rezerwacji miejsc na wybranych połączeniach zacznie obowiązywać od 16 maja br.