Tanie linie lotnicze będą latać z Goleniowa do Edynburga. Połączenie z podszczecińskiego lotniska do stolicy Szkocji zostanie uruchomione zimą 2017/18. - Będzie wykonywane 2 razy w tygodniu – mówi Olga Pawlonka z Ryanair.

To kolejna nowość w ofercie tego przewoźnika dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Niedawno ogłoszono uruchomienie od 26 marca trasy do Warszawy (Lotnisko Chopina na Okęciu). Najtańsze bilety kosztują 29 zł.


Ryanair obsługuje również loty z Goleniowa do Dublina, Liverpoolu i Londynu-Stansted. Najprawdopodobniej w październiku do tej listy dodany zostanie Edynburg.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego. Uruchomienie kolejnej, nowej trasy pokazuje rosnący potencjał Szczecina, dynamiczny rozwój branży turystycznej Pomorza Zachodniego jak i trafność decyzji związanej z modernizacją i rozbudową szczecińskiego lotniska – mówi Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

W styczniu 2017 roku lotnisko obsłużyło ponad 34 tysiące pasażerów, co pozwala prognozować, że w skali roku zostanie pobity rekord i Goleniów przyjmie łącznie 580-600 tysięcy podróżnych.