To dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Gminy Kołbaskowo, ale i szczecinian. Właśnie zakończyły się procedury odbiorów nowej ścieżki pieszo-rowerowej, prowadzącej z Kołbaskowa do Kamieńca. Powstał kolejny szlak do spacerów oraz jazdy na rowerze albo rolkach.

Nowa ścieżka ma około 2,3 km długości. Wiedzie po śladzie dawnej, wytyczonej jeszcze przed wojną drogi Kołbaskowo – Kamieniec.

Szlak rozpoczyna się w Kołbaskowie, w rejonie boiska Zrywu i biegnie na południe do Kamieńca. Mniej więcej po środku powstało miejsce do odpoczynku, z którego rozpościera się przepiękny, sielski widok na okolicę. Warto dodać, że w ramach inwestycji przebudowano również ok. 400 metrów drogi gminnej w Kamieńcu (ulica Chabrowa).

Prace wykonała firma Maldrobud z Myśliborza. Na teren budowy drogowcy weszli w drugim tygodniu czerwca tego roku. Inwestycja kosztowała ok 2,6 mln zł. Gmina Kołbaskowo na jej realizację uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w trybie pozakonkursowym, Oś priorytetowa II Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie 2.2 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Przypominamy, że niedawno do użytku oddano też inną ścieżkę rowerową, od toru motocrossowego do granicy państwowej w rejonie miejscowości Rosówek.