Takiej imprezy jeszcze u nas nie było. Jej hasło przewodnie to: iluminacje. Wśród pięknie oświetlonych szczecińskich obiektów będzie można wybrać się na spacer z przewodnikiem, wysłuchać energetycznych koncertów i obejrzeć wyjątkowe pokazy „Światłoogień”. To wszystko już w najbliższy piątek, 16 sierpnia! Ruszają „Iluminacje Szczecin”.

Zaledwie tydzień po widowiskowych pokazach fajerwerków w naszym mieście odbędzie się nowa, ale równie zachwycająca impreza. To „Iluminacje Szczecin”, wydarzenie, które ukaże piękno oświetlonego Szczecina.

Na początek zaplanowano wieczorny spacer po mieście. Start o godz. 20:00 spod Bramy Królewskiej. Uczestnicy wyposażeni w świecące gadżety, będą odkrywać architektoniczne perełki Szczecina, ujawniające się dzięki magii świateł. W wędrówce po mieście będą im towarzyszyć przewodnicy: Joanna opowie o historii odwiedzanych miejsc, a Krzysztof o magii oświetlenia i iluminacji. Zainteresowani poznają m.in. historię starej, zabytkowej lampy stojącej naprzeciwko Bramy Królewskiej i dowiedzą się, dlaczego niektórzy nazywają ją lampą Zygmunta. Spacer zakończy się na bulwarach przy najnowszej szczecińskiej atrakcji, czyli iluminacji Dźwigozaurów.

Tutaj zaplanowano dalszy ciąg wieczoru. W programie koncerty przeplatane pokazami tańca „Światłoogień”. W sumie zaplanowano aż cztery godziny zabawy, o której klimat zadbają świetni artyści. Wśród nich będzie jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej, młody producent, live performer i muzyk, Kuba Sojka. W piątek pod Dźwigozaurami zagrają też tworzący taneczną elektronikę duet Rat Kru oraz zespół Divines, który inspirując się takimi artystami jak Roisin Murphy, Juan MacLean czy ZHU, łączy melancholijną skandynawską elektroniką z muzyką nu-disco.

Udział w wydarzeniu „Iluminacje Szczecin” jest bezpłatny. Spacer wyrusza o godz. 20:00, a pierwszy koncert pod Dźwigozaurami rozpocznie się około godz. 22:00. Oto szczegółowy program imprezy:

20.00 – Spacer z przewodnikami

22.00 – Koncert DIVINES 

22.50 – Pierwszy pokaz tańca Światłoogień

23.00 – Koncert Kuby Sojki – muzyka ilustracyjna

23.50 – Drugi pokaz tańca Światłoogień

00.00 – Koncert RAT KRU

00.50 – Pokaz finałowy Światłoogień

01.00 – Koncert Kuby Sojki – muzyka taneczna

02.00 – Zakończenie imprezy