Na początku kwietnia swój oddział w Szczecinie otworzy Fracht FWO Polska. Globalny operator logistyczny, który będzie w naszym mieście rozwijał usługi związane przede wszystkim z transportem morskim kontenerowym.

Szwajcarska Grupa Fracht to globalny operator logistyczny od 1955 r. realizujący łańcuchy dostaw dla takich branż jak: energetyczna, maszynowa, chemiczna i automotive. Od 2006 r. należy do niej Fracht FWO Polska Sp. z o.o. z główną siedzibą w Warszawie i oddziałami we Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Za pomocą transportu drogowego, lotniczego, morskiego, kolejowego, śródlądowego czy multimodalnego obsługuje ładunki kontenerowe, całopojazdowe i częściowe, chłodnicze, a także realizuje dostawy project cargo oraz just-in-time, w tym transporty expresowe.

Strategiczna decyzja

Nowy oddział w Szczecinie skupi się przede wszystkim na transporcie morskim kontenerowym dla różnych grup ładunków, w tym również ponadnormatywnych. Lokalizację wybrano ze względu na rozwijający się zespół portów Szczecin i Świnoujście.

– Uruchomienie oddziału w tym regionie było strategiczną decyzją. Szczecin i Świnoujście mają ogromny potencjał rozwoju nie tylko w obszarze transportu morskiego, ale też w zakresie obsługi żeglugi śródlądowej i łączenia szlaków morskich z rzecznymi. Wykorzystując wszystkie gałęzie transportowe w naszej działalności ma to istotne znaczenie dla dalszego rozwoju usług i obsługi klienta - mówi Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.

„Kompleksowe usługi w zakresie transportu kontenerów morskich różnych grup ładunków”

Wybierając Szczecin warszawska firma dużą nadzieję pokłada w pogłębieniu toru wodnego, które ma zostać zrealizowane do końca 2023 r. Pozwoli to obsługiwać statki o nośności powyżej 40 tys. ton. Kluczowa dla rozwoju branży logistycznej w regionie będzie też zapowiadana budowa Głębokowodnego Terminala Kontenerowego w Świnoujściu, który będzie mógł przyjmować największe bałtyckie kontenerowce (1,5 miliona TEU rocznej zdolności przeładunkowej).

– Szczeciński oddział Fracht FWO Polska skupi się głównie na obsłudze polskich firm, którym chcemy zaoferować kompleksowe usługi w zakresie transportu kontenerów morskich różnych grup ładunków. Usytuowanie w pobliżu szlaków i portów śródlądowych stwarza też dodatkowe możliwości w obsłudze cargo i przemysłu ciężkiego – podkreśla Ewa Jednaki, kierownik szczecińskiego oddziału Fracht FWO Polska.

Siedziba Fracht FWO Polska w Szczecinie będzie mieścić się przy ul. Kapitańskiej.