Do najbliższych wysokich gór kilkaset kilometrów, na termometrach ponad 30 stopni, a mimo to od niedzieli będzie można w Szczecinie pojeździć na nartach i snowboardzie. 12 sierpnia otwarcie Ski Park Szczecin w hali przy ul. Twardowskiego 5.

Szusować pod dachem można dzięki mechanicznym stokom narciarskim firmy Maxxtracks. W Ski Park Szczecin stanęły dwie takie konstrukcje. Sposobem działania przypominają bieżnie do biegania znane wszystkim z klubów fitness i siłowni. W tym przypadku jeździ się po zroszonej wodą sztucznej nawierzchni. Można regulować nachylenie takiego mechanicznego stoku, ustawiając maksymalnie 20 procent. Pozwala to rozwinąć prędkość nawet do 50 km/h.

- Narciarze, którzy wcześniej jeździli tylko na tradycyjnych stokach, nie odczują różnicy. W dodatku u nas jest bezpieczniej. Jeśli zdarzy się upadek instruktorzy natychmiast wyłączają urządzenie, a na śniegu zatrzymać się tak od razu nie można – mówi Paweł Sałdan, manager Ski Park.

Dla początkujących i zaawansowanych

Specjalnie przygotowany sprzęt, „przytępione” narty i deski snowboardowe, a także buty, ochraniacze oraz kaski, wypożyczane są na miejscu. Nie można korzystać z własnego sprzętu. Jednorazowo na stok wchodzą 3-osobowe grupy. Po 10 minutach intensywnej jazdy odpoczywają dokładnie tyle samo i ponownie wracają do szusowania.

- Grupy dobieramy pod względem stopnia zaawansowania umiejętności, do których dostosowujemy np. nachylenie stoku. Oczywiście znajomi, którzy są na podobnym poziomie będą mogli pojeździć razem – tłumaczy Paweł Sałdan. – Na naszych stokach mogą zarówno uczyć się podstaw początkujący, nawet dzieci od 4 roku życia, jak również trenować zaawansowani narciarze.

Ścianki wspinaczkowe

Druga część Ski Park Szczecin to 11 ścianek wspinaczkowych. Może na nich jednocześnie przebywać 18 osób, w tym również najmłodsze dzieci (od 4 lat). Ekscytująca może być np. „Droga do nieba”, która polega na przeskakiwaniu pomiędzy niższymi i wyższymi platformami, najlepiej bez użycia rąk. Dużo jest interaktywnych ścianek, na których można bawić się w bardzo różny sposób.

Uroczyste otwarcie Ski Park Szczecin zaplanowano na niedzielę 12 sierpnia, od godziny 10. Do końca miesiąca za godzinę na mechanicznym stoku dorośli zapłacą 70 zł, dzieci do lat 14 – 50 zł. Godzina na ściankach wspinaczkowych to koszt 37 zł. Jest też możliwość wykupienia karnetów, a także organizacji urodzin czy firmowych imprez integracyjnych.