Na miłośników muzyki klasycznej czeka występ wyśmienitego zespołu muzycznego. Jego światową premierę będzie można obejrzeć bezpłatnie na kanałach Filharmonii w serwisach Facebook i YouTube oraz na stronie nowojorskiego Lincoln Center.

 

Już w piątek, 26 marca, będzie można wysłuchać koncertu zespołu Trio Penderecki, którego członkami są wybitni instrumentaliści – wiolonczelista Claudio Bohórquez, skrzypek Mateusz Makuch i pianista Andrzej Wierciński. Ich celem jest skierowanie muzyki kameralnej na nowe tory, jak również nieustanne poszerzenie repertuaru klasycznego tria fortepianowego.

Koncert otworzy światowa premiera wykonania „Chaconny” Krzysztofa Pendereckiego w transkrypcji JeaJoona Ryu na trio fortepianowe. Występ dopełnią utwory Johannesa Brahmsa i Antonina Dvoráka. Całość złoży się na prezentację europejskich żywiołów etnicznych w uniwersalnym języku muzycznym.

Koncert odbywa się z okazja 25-lecia Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena.

Koncert PENDERECKI w piątek, 26 marca, o godzinie 20:00 na kanałach Filharmonii w Szczecinie na Facebooku: https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN i YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCQ7RqRSiL8J0A5mOLxZMTZg. Będzie także transmitowany na stronie nowojorskiego Lincoln Center: https://lincolncenter.org/lincoln-center-at-home.