Statek wycieczkowy „Odra Queen” od 1 czerwca będzie pływał ze Szczecina do Świnoujścia. Jednostka jest świeżo po remoncie w Stoczni Remontowej Gryfia.

Statek zyskał dwa nowe silniki, a pasażerowie pokład i wnętrza spełniające wyższe standardy. Od początku czerwca będzie można je przetestować podczas rejsów do Świnoujścia. Na razie jednak nie są jeszcze znane ceny biletów

„Odra Queen” należy do Polsteam Żeglugi Szczecińskiej, w której większościowym udziałowcem jest spółka z grupy Polskiej Żeglugi Morskiej.

- Podróż w jedną stronę zajmie około półtorej godziny – mówi Paweł Brzezicki, zarządca komisaryczny PŻM. – Już teraz zapraszamy na naszą drugą jednostkę – „Peene Queen”, która też jest świeżo po remoncie.

Po pracach w Gryfii „Peene Queen” oferuje pasażerom m.in. klimatyzowane wnętrza, panoramiczne okna i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nie wymieniono jednak napędu, więc statek nadal będzie oferował tylko wycieczki po szczecińskim porcie.

Bilet normalny na rejs „Peene Queen” kosztuje 23 zł. Uczniowie, renciści i emeryci zapłacą 17 zł. Można też kupić bilet rodzinny (2+2) w cenie 54 zł. Dzieci do 6. roku życia płyną gratis.