Na blisko hektarowej działce powstaną tylko dwa budynki mieszkalne z ogromną przestrzenią pomiędzy nimi. Mowa o nowej inwestycji Vastbouw Polska przy ulicy Spiskiej na Gumieńcach.

Osiedle Spiska to nowa propozycja firmy Vastbouw Polska, w ramach której powstanie łącznie 112 mieszkań o powierzchniach od 28 do 79 m kw. Będą to zarówno kompaktowe kawalerki, jak i przestronne mieszkania 3-pokojowe. Większość z nich będzie posiadać balkony, a mieszkania na parterze - ogródki.

- Budowa pierwszego budynku jest mocno zaawansowana i w połowie przyszłego roku zakończymy jego budowę, zaś drugi budynek pnie się w górę - informuje Żaneta Bratkowska z Vastbouw Polska. - Obecnie trwają prace murowe, a zakończenie całej budowy przewidujemy w pierwszym kwartale 2023 roku.

Kupując jedno mieszkanie, korzystamy z dwóch

Warto podkreślić, że na osiedlu Spiska znajdą się innowacyjne mieszkania COMBO, których przestrzeń może zostać wykorzystana w nietuzinkowy sposób.

- Kupujemy jedno mieszkanie, a de facto korzystamy z dwóch - dwupokojowego oraz jednopokojowego. Te mieszkania inwestycyjne dają więcej możliwości oprócz tradycyjnego najmu - podkreśla Żaneta Bratkowska. - W jednej części możemy mieszkać, a w drugiej na przykład prowadzić biuro. W innym wariancie jest możliwość wydzielenia osobnej przestrzeni dla starszej osoby. W każdym przypadku można spokojnie powrócić do wersji dużego mieszkania 3-pokojowego.

COMBO są naszymi największymi mieszkaniami - mają powierzchnię około 80 m kw. - Dodatkowo mają w tej chwili atrakcyjną cenę - 7.400,00 zł za metr kwadratowy brutto - podkreśla Żaneta Bratkowska. Miejsc parkingowych więcej niż mieszkań

Mieszkańcy osiedla Spiska będą mieć również do dyspozycji 107 miejsc postojowych na terenie oraz 22 miejsca garażowe pod jednym z budynków. Dodatkowo przed każdym budynkiem zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Inwestycję Vastbouw Polska wyróżnia również odległość pomiędzy budynkami, bowiem wynosi ona aż 70 metrów.

Drzewa i krzewy pomiędzy budynkami

- W ramach zagospodarowania terenu posadzone zostaną drzewa oraz krzewy. Powstanie również plac zabaw dla maluchów oraz skwer do wypoczynku dla starszych mieszkańców. Dostęp do osiedla będzie ograniczony tylko do jego mieszkańców oraz odwiedzających gości. W dzień funkcjonować będą szlabany, a w nocy osiedle strzec będą zamykane bramy przesuwne – dodaje Żaneta Bratkowska. Osiedle Spiska z jednej strony sąsiaduje z zabudową wielorodzinną, a z drugiej – z ogródkami działkowymi.

Firma deweloperska Vastbouw Polska przez ponad 20 lat działalności wybudowała i oddała do użytkowania ponad 550 mieszkań i blisko 600 domów. “Samodzielnie projektujemy i budujemy osiedla, które przyciągają ludzi unikalną atmosferą i harmonijnie wpisują się w otoczenie, tworząc ład architektoniczny otaczającej nas przestrzeni” - podkreślają przedstawiciele Vastbouw Polska.

https://vastbouw.pl/inwestycje/szczecin/nowe-mieszkania-osiedle-spiska/