Już za tydzień w Szczecinie ponownie będziemy mogli podziwiać piękne żaglowce, a przy okazji wziąć udział w wielu plenerowych atrakcjach. Jedną z nich będzie Festiwal Smaków Food Trucków, który tym razem potrwa aż trzy dni!

– Kto lubi morze i piękne żaglowce, przybywa na szczecińskie Dni Morza. A kto chce przy okazji zjeść coś pysznego i fajnie się bawić – odwiedza Festiwal Smaków Food Trucków w ramach tej kultowej imprezy! – zachęcają organizatorzy i zapowiadają, że w najbliższy weekend (14 - 16 czerwca) na szczecińskiej Łasztowni zacumują najsmaczniejsze, najlepsze i cieszące się największą popularnością food trucki z całego kraju. W sumie do naszego miasta zawita kilkadziesiąt różnych restauracji na kółkach.

W festiwalowym menu każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Na najbardziej wygłodniałych wilków morskich czekają soczyste burgery, frytki belgijskie i sycące zapiekanki. Poszukiwacze bardziej egzotycznych i oryginalnych smaków będą mogli zamówić dania, które przeniosą ich na głębokie wody kuchni azjatyckiej, meksykańskiej, bliskowschodniej i wielu innych. Od smaków słodkich i łagodnych niczym morska bryza po wyraziste, ostre dania dla prawdziwych wyjadaczy. Szczegółowa lista food trucków zostanie opublikowana kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia, ale już teraz wiadomo, że wśród festiwalowych gości znajdziemy m.in.: Maślaną Rybę serwującą np. bułki ze śledziem, wędzonymi rybami albo dorszem smażonym w cieście piwnym, Świnki Trzy z szarpaną wieprzowiną podawaną w rumianym pieczywie, POT SPOT Foodtruck z aromatycznymi daniami jednogarnkowymi czy Panczo z meksykańskim menu z Big Ass Burrito na czele, czyli wielką tortillą wypełnioną aromatycznym mięsem, limonkowym ryżem, salsą i świeżymi dodatkami. Szczecin odwiedzą też Węgierska Fabryczka z langoszami, ParaBuch z azjatyckimi pierożkami, Fragola z owocami w czekoladzie i Los Santos Bar serwujący kuchnię międzynarodową podawaną w tortillach, pitach i bułkach.

Festiwal Smaków Food Trucków potrwa od 14 do 16 czerwca. Impreza startuje w piątek o 13:00 i potrwa do 01:30, w sobotę festiwal będzie można odwiedzać od godz. 10:00 do 01:30, a w niedzielę od 10:00 do 21:00. Wstęp bezpłatny.

Więcej szczegółów można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku: www.facebook.com/events/345276162848450/