Dobra wiadomość dla fanów Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Na czas epidemii wystawcy ekobazaru połączyli siły z kawiarnią „bardzo dobrze” przy ul. Koński Kierat 16, w której uruchamiają Mikro Bazar Smakoszy. Będzie to stacjonarny sklep, w którym każdego dnia będzie można kupić dobrze znane z bazaru, zdrowe i ekologiczne produkty. Sprzedaż rusza już w poniedziałek 23 marca o 09:00.

W związku z pandemią koronawirusa coniedzielny, uwielbiany przez mieszkańców Szczeciński Bazar Smakoszy w OFF Marinie na Pomorzanach, został wstrzymany do odwołania. Jednak ogromne zainteresowanie ofertą ekobazaru nie ustało, a liczne pytania od klientów skłoniły organizatorów do zmodyfikowania swoich działań. I tak, już od najbliższego poniedziałku, 23 marca, produkty ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy będzie można kupić w kawiarni „bardzo dobrze” zlokalizowanej tuż przy pl. Orła Białego przy ul. Koński Kierat 16.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oczywiście zgodnie z obowiązującymi wymogami, wszystko będzie dostępne wyłącznie w opcji „na wynos”, a sprzedaż będzie prowadzona przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.

– Nasz asortyment dobieraliśmy wg takiego klucza, by zakupione towary można było otworzyć dopiero w domu. Wszystkie produkty w ofercie są szczelnie zamknięte. W słoikach albo hermetycznych opakowaniach. Wyjątkiem jest chleb, ale będzie on przechowywany w osobnym miejscu, bez kontaktu z klientami – mówi Michał Chaszkowski-Jakubów, współorganizator Mikro Bazaru Smakoszy.

Co ważne, jednocześnie w lokalu będą mogły znajdować się tylko dwie osoby, a drzwi będą stale otwarte, co zapewni cyrkulacę powietrza! Warto zaznaczyć, że to dużo bezpieczniejszy sposób na kupowanie żywności niż wizyta w zatłoczonych marketach.

– Będziemy dbać od regularne dezynfekowanie rąk sprzedawców, ale i odwiedzających nas klientów. Zachowany będzie odstęp zarówno od półek, jak i od stanowiska kasowego. Będziemy polecać, by wybierać płatności bezgotówkowe – zapewnia Chaszkowski-Jakubów. – Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, nasi klienci mogą być o to spokojni.

Co znajdziemy w ofercie Mikro Bazaru Smakoszy?

Od poniedziałku (23 marca) w kawiarni „bardzo dobrze” będzie można nabyć żywność pierwszej potrzeby, jak np. chleb, ale i produkty wzmacniające naszą odporność.

– Wspólnie z wystawcami Szczecińskiego Bazaru Smakoszy uznaliśmy, że takie zdrowe produkty, zwłaszcza produkty priobiotyczne, to jest to, czego w tym trudnym czasie ludziom potrzeba – mówi współorganizator Mikro Bazaru Smakoszy.

Na półkach znajdziemy bogaty asortyment Zakwasowni, która oferuje m.in.: ekologiczne kiszonki, w tym orientalne kimchi, pełne witamin i cennych minerałów zakwasy z warzyw, roślinne dania obiadowe, jak zupy, curry, bigos, leczo, gulasz, pełne wartości priobiotycznych, niepasteryzowane octy owocowe czy roślinne majonezy. Wybór jest ogromny!

Nie zabraknie oczywiście innych hitów od lokalnych bazarowych wystawców, jak np. rewelacyjnych chlebów na zakwasie od Słonecznego Młyna, produktów wegańskich, pasztetów i chlebów bezglutenowych od Manufaktury Wakame, kultowego i rozchwytywanego paprykarza od Pana Pawła z Ryb z Wyspy Wolin, najwyższej jakości oliw i oliwek przyrządzanych na wiele różnych sposobów od Oliwy Sprawiedliwej Szczecin.

Na miejscu będzie można też kupić kombuchę od Koala Kombucha, która jest nie tylko fantastycznym napojem, ale i doskonałym priobiotykiem oraz Miody Boguszyckie, których prozdrowotnych zalet nie trzeba nikomu przypominać.

Organizatorom zależy również, by mimo pandemii, szczecinianie mieli dostęp do dobrej kawy od kawiarni „bardzo dobrze”. Co ważne dla kawoszy, będzie można ją kupić do domu również w ziarnach!

Wkrótce zamówienia online

– Nasza oferta będzie stale poszerzana i uzupełniana – zapewnia Chaszkowski-Jakubów. – Zrobimy co w naszej mocy, żeby dostawy produktów były regularne, aby każdego dnia zaoferować naszym klientom, gościom kawiarni „bardzo dobrze” pełen asortyment.

Mikro Bazar Smakoszy w kawiarni „bardzo dobrze” przy ul. Koński Kierat 16 od poniedziałku (23 marca) będzie funkcjonował w godz. 10:00-18:00. W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją, godziny otwarcia mogą ulec zmianie, warto więc na bieżąco śledzić na Facebooku fanpage: https://www.facebook.com/SzczecinskiBazarSmakoszy oraz https://www.facebook.com/bardzodobrzecafe.

Cały czas trwają również prace nad uruchomieniem specjalnej platformy, która umożliwiłaby zakup online produktów znanych ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy z dowozem do domu albo odbiorem własnym. Jak zapowiada organizator szczecińskiego ekobazaru, oferta takiego sklepu internetowego mogłaby być jeszcze bogatsza. Jeżeli takie rozwiązanie się pojawi, czytelnicy portalu wSzczecinie.pl, dowiedzą się o nim jako jedni z pierwszych.